Mordparta se vrací! První případ ovládne mrtvá nevěsta

První případ divácky velmi úspěšného seriálu Mordparta se otevírá ve středu 6. ledna na Primě. Jiří Bartoška, Vojta Kotek, Markéta Plánková nebo Pavel Batěk v něm budou muset vyřešit, proč o život přišla ve svatební den krásná nevěsta.

Krimiseriál Mordparta se odehrává v duchu poctivých severských detektivek. Zavede vás na ponurá místa, kam byste sami určitě nešli. Mrtvola může číhat kdekoliv, zatímco vrah skrývá tvář. Vyšetřování takových mordů vyžaduje pevné nervy, postřeh a rychlý úsudek.

1. případ: vražda Zuzany Uhlířové

Místo činu: dům jejich rodičů

Čas: v předvečer svatby, současnost, středa 4. ledna 2021 ve 20:15 na Primě.

Vyšetřuje: Mordparta – tým vyšetřovatelů ve složení: Kolumný alias Colombo (Jiří Bartoška), Kája (Vojta Kotek), Naďa (Markéta Plánková), Pavel (Pavel Batěk), Milan (Jiří Bábek)

Měl to být její den. Měla se po dvouletém vztahu vdát za muže, kterého milovala a který miloval ji...

Tělo Zuzany Uhlířové objevila ráno v den svatby její matka. Našla ji ležet v ložnici na podlaze, ve které měla proběhnout svatební noc. Zuzčina tvář byla bledá, oči vytřeštěné. Ruce promodralé, noční košile potrhaná bodnými ranami, odhalený dekolt. Vedle rukou v kaluži krve ležela kytice růží, přes židli přehozené svatební šaty.

V domě zavládl zmatek, svatebčané postávali v hloučcích před vilou, nikdo nechápal, co se v noci stalo. Jaká tragédie se tady odehrála? Kdo by chtěl nevěstě ublížit?

Na místo činu přijíždí mordparta s koronerem. Podle jeho konstatování nastala smrt kolem jedné hodiny ráno. Příčinou byl šok a velká ztráta krve jako důsledek četných bodnořezných ran. Vražedná zbraň nikde, jen chybí jeden nůž z kuchyňské sady.

Vrah mohl být někdo ze svatebčanů, mezi podezřelé museli zahrnout i otce a syna Bruknerovy. Ale stejně tak to mohl být někdo z minulosti nevěsty nebo ženicha. To jsou základní směry, kterými se vyšetřování rozeběhlo.

A šéf Mordparty Milan má ještě o jeden problém navíc, budou se snižovat stavy policajtů a on musí určit jednoho, který jejich tým opustí.

První díl Mordparty nepropásněte ve středu 6. ledna ve 20:15 na Primě!

Markéta Plánková a Pavel Batěk. Řekli o seriálu Mordparta:

  • Markéta Plánková v seriálu hraje jednu z vyšetřovatelek a představí se i v trochu jiné podobě, než jak ji dosud diváci znali například ze seriálu Cesty domů – kvůli roli si nechala zastřihnout vlasy a obarvit si je na zrzavo. „Naďa je bývalá právnička, kterou ale přitahovalo víc trestní právo a kriminalistika, tak hned po škole nastoupila na post vyšetřovatelky. Spolupracuje většinou s muži, musí používat konstruktivní myšlení, při výjezdních akcích prokazovat odvahu a rozhodnost. Jen občas si dovolí projevit se jako slabá žena,“ popisuje svou seriálovou postavu herečka.
  • „Mordparta je dobře napsaná, líbí se mi na ní, že každý díl je jeden ucelený případ, ale zároveň každý detektiv tam má linku, která proplouvá všemi díly,“ prozradil Pavel Batěk, který si jako vyšetřovatel Pavel prý užíval každou minutu příprav seriálu.

Seznamte se se všemi hlavními seriálovými postavami:

Jiří Bartoška představuje vyšetřovatele Colomba, Vojta Kotek vyšetřovatele Káju, Markéta Plánková vyšetřovatelku Naďu, Pavel Batěk ztvární vyšetřovatele Pavla a Jiří Bábek šéfa oddělení Milana.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 2. 2024

Uvolnila se ve vás intenzivní vášeň, Berani. Těžko odoláváte touze vzít svou milovanou osobu a utéct na nějaký opuštěný ostrov. Odpočinek od civilizace by se vám hodil. Ale pokud se na takový ostrov nemůžete dostat, co takhle vytvořit si oázu přímo u sebe doma? Objednejte si jídlo z oblíbené restaurace, přineste si ho domů a užijte si intimní večer se svým partnerem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.