Seriály a filmy

27. srpna 2015 13:00

Gabriela Gabrielová

Račte vstoupit. Do Arény mrtvých

Pokud jste křehká citlivá duše, které vadí pohled na krev, upřímně běžte si radši číst. Jestli si ale rádi polehtáte nervy pár nahranými ranami pěstí a kopanci zalitými přiměřeným množstvím kečupu, pak neváhejte. V Aréně mrtvých vás přivítá Samuel Jackson v sobotu, ve 22.30 na Primě.

Jak vydělat miliony na touze lidí vidět krev? Jednoduše. Protřelý sadistický obchodník, kterého brilantně stvárnil Samuel Jackson, to dokázal, když si vybudoval impérium pomocí internetové stránky, kde spolu novodobí gladiátoři svádí boje na život a na smrt. Samozřejmě ilegální. Jeho nejnovějším objevem je hasič David Lord (Kellan Lutz), kterého unesli, uvěznili a donutili bojovat o vlastní život. Aby se dostal na svobodu, je David ochotný utkat se v sérii krvavých zápasů, ale zároveň si uvědomuje, že nemůže nikomu a ničemu věřit...

O originalitě se tu samozřejmě nedá příliš hovořit, ale to nevadí. Zpracování není zlé a nudných momentů je minimálně, tedy pokud nepovažujete za nudu koukat na pěstní zápasy, zápasy ve stylu ninja, půlení lidí, sťaté hlavy, potoky krve, waterboarding a další podobné specialitky. Čest snímku rozhodně dělá i závěr, který je celkem dobře vymyšlený a mnohé jistě dokáže překvapit. No uvidíte sami.

Chybička se vloudí...

  • Vlnu kritiky si tvůrci vyslechli například za to, že „japonští“ úředníci dívající se ve filmu na zápas mluví ve skutečnosti čínsky.
  • Nepovedl se ani nápis o výpadku internetového serveru hned zkraje filmu, ve kterém je překlep.
  • Scéna, kdy jeden z hrdinů utíká z vězení, se má odehrávat v Jižní Africe, kde řidiči jezdí vlevo a ve vozech je řízení (volant) vpravo. Nicméně ve filmu sedí řidič vězeňského autobusu i řidič druhého auta vlevo.
  • Obviněný Brutus Jackson by v Jižní Africe nemohl být odsouzen k trestu smrti, jelikož tam byl zrušen už na začátku devadesátých let. Obdržel by několik celoživotních trestů.
  • A ještě ke scéně útěku z vězení: Robben Island leží ve skutečnosti na malém ostrůvku a transporty vězňů z něj tak probíhají loďmi po vodě.

A něco pro potěšení ženského publika...

  • Pouhých 14 minut (od začátku filmu) stačí hlavnímu hrdinovi na to, aby se svlékl do půl těla.
Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 9. 2023

V lásce a romantice by se vám nyní mělo dařit, Berani. Něco ve vás vzbudilo detektivní náladu a vy toužíte zkoumat, pátrat a hledat pravdu v každé situaci. Váš fundovaný, stabilní a praktický přístup bude vaší největší předností. Ujistěte se, že dnes necháte roli mučedníka někomu jinému. Vy jste ten, kdo musí převzít kontrolu.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.