Seriály a filmy

18. září 2017 16:08

DG

Řidič zastavil své auto, protože stále slyšel tajemný pláč

Vyděšenou, uplakanou, ale zjevně zdravou koalu našel australský řidič v oblouku kola svého auta.

Řidič, který jel ze svého domova v australském Adelaide, zastavil po zhruba 16 km jízdy svůj vůz a šel se podívat, odkud se ozývá tajemný pláč, který slyšel. Po obhlédnutí auta spatřil v oblouku kola malou koalu: „Byla velmi utěsněná, takže vypadala jako chlupatá hrudka."

Jak se tam dostala, vůbec netušil a že přežila takovou jízdu, je opravdu zázrak. Řidič zavolal ochranářům a roztomilé, ale zjevně otřesené koale Kelly uvolnil přístup.

Pak už nastoupila z Fauna Rescue Jane Bristerová, která Kelly pomohla dostat se z nepříjemného prostoru auta. Po její důkladné prohlídce ultrazvukem konstatovala, že je kromě trochu spálené kůže její zdravotní stav v pořádku: „Nikdy jsem nic takového neviděla. Je to naprosto neuvěřitelné."

Malá Kelly měla při své smůle zkrátka obrovské štěstí!

Podle australského zákona o ochraně fauny patří koaly od r. 2012 do ohrožených druhů. V divočině jich žije pravděpodobně už jen kolem 43 000.

Sdílejte článek
Štítky Austrálie auto pláč koala

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.