Seriál Linka od 5. srpna opět na Primě: Příběhy inspirované skutečností i oblíbení hrdinové jsou zpátky

Ondřej Brzobohatý, Ivana Chýlková, Martin Hofmann a Vladimír Kratina. Musí řešit domácí násilí, životy v ohrožení v extrémních situacích, zvládnou úspěšně odrodit volající po telefonu. I profesionálové pak mají svůj soukromý život. Jak se daří vybalancovat obě roviny nezbytné pro spokojený život hrdinům čtyř dílů původní minisérie televize Prima Linka?

Profese, kterou si zaměstnanci tísňové linky zvolili, je nesmírně psychicky vyčerpávající. Do toho se postavy seriálu ocitají na soukromých osobních křižovatkách.

Komu se daří „nechávat emoce doma“ a kdo si své soukromé starosti nosí s sebou do práce? To můžete opět sledovat od 5. srpna ve 20:15 na Primě nebo online v archivu na iPrima.cz

Obsah jednotlivých dílů seriálu LINKA

1. díl Policistka Zuzana Radová není nadšená ze svého nového kolegy Filipa Mrkvičky, který porušuje pravidla callcentra tísňové linky, kam byl přeřazen.

Navzdory tomu, že Filip v praxi prokáže své schopnosti krizového interventa u velmi ošemetného případu bývalého policisty ohrožujícího vlastní rodinu, vypadá to, že ho jeho nadřízená jen tak na milost nevezme.

2. díl Filipova vdaná přítelkyně, policejní psycholožka Jolana Motýlová, se topí v manželské krizi a zakázaném milostném vztahu s Filipem, zatímco se snaží zachránit ženu, která je dlouhodobě týraná svým manželem.

Život s tyranem.

Filip ze vztahu s Jolanou propadá depresi, z alkoholového excesu ho zachrání kolega Teo Franz.

Zuzanin manžel Richie se kvůli nedbalosti rodiny ohrožené požárem stane sám obětí výbuchu a bojuje o život.

3. díl Zuzana zjistí, že dětští účastníci vážné nehody jsou její dva synové, ale i díky podpoře svých kolegů složitou rodinnou situaci nakonec zvládne. Filipovi dochází ve vztahu s vdanou Jolanou trpělivost, tak trochu schválně navrhne ubytování v domě svého otce zoufalé Karin. Záchranáři se musí potýkat s komplikovaným případem tlouštíka uvězněného mansardě, Theo si vyčítá pochybení.

4. díl

Filip s Jolanou si užívají chvilky pro sebe, když je překvapí Jolanin manžel svým neočekávaným návratem. Krize v jejich vztahu na chvíli ustoupí velkému případu sebevraha, který musí oba řešit společně.

Zuzana musí přiznat, že si svého mladého kolegu docela oblíbila, nicméně do poslední chvíle není jasné, jestli zůstane Filip v callcentru, nebo se vrátí na své původní místo krizového interventa.

Inspirováno skutečností

Míra autentičnosti jednotlivých obrazů má nesmírný vliv na uvěřitelnost sehraných situací. Zároveň je třeba podotknout, že byť se jedná o fikci, mají všechny epizody jedno společné: Byly inspirovány skutečností a zdramatizovány tak, aby se k divákovi dostal zajímavý výstup dokumentující práci všech složek IZS. A tedy i lidí pracujících v pozadí – na dispečinku. Jejich práce je totiž mnohdy stejně riskantní i adrenalinová jako práce těch, kdo musí poskytnout pomoc přímo v terénu.

„Jsme rádi za plné nasazení všech, kdo se na přípravě seriálu podílejí. S ohledem na dramatizaci jednotlivých případů je jasné, že se realita na dispečinku jakékoliv tísňové linky od fikce, kterou v rámci seriálu nabízíme, liší," říká Lucia Kršáková, ředitelka výroby TV Prima.

Velké díky tedy patří i všem odborným poradcům, kteří na seriálu spolupracovali a kteří mu pomáhali vytvořit realistický dojem.

Sestřih ze seriálu Linka:

Režie: Jiří Chlumský, Martin Kopp

Kreativní producent: Lenka Hornová

Výkonný producent: Simona Brdičková

Produkční supervize za FTV Prima: Lucia Kršáková

Scénář: Lenka Hornová, Lucie Konečná, Magdalena Turnovská

Dramaturgie: Jana Skořepová


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 2. 2024

Vaše úsilí na domácí frontě se rozhodně vyplatilo, Berani. Váš domov vypadá báječně. Říká to každý, kdo do něj vstoupí. Někteří nečekaní návštěvníci se mohou zastavit na krátký pozdrav a nakonec zůstat na večeři. Jste přirozeným a laskavým hostitelem, nemluvě o skvělé kuchařce. Kdo by vašim hostům vyčítal, že chtějí zůstat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.