Seriály a filmy

20. dubna 2020 11:00

Gabriela Gabrielová

Show Jana Krause: fotograf válečných konfliktů, oblíbený bavič a jazzmanka

V dalším dílu Show Jana Krause se představí fotograf Antonín Kratochvíl, herec Lukáš Pavlásek a zpěvačka Miriam Bayle. Další díl Show Jana Krause uvidíte ve středu 22. dubna ve 21.35 na Primě.

Prvním hostem, který dnes večer přijal pozvání Jana Krause, je špičkový, světově uznávaný a mnoha významnými mezinárodními cenami ověnčený fotograf Antonín Kratochvíl, jenž žil více než 40 let v USA a v současnosti se stále více zdržuje v Česku. Pro přiblížení jeho práce divákům si hostitel připravil celou řádku umělcových fotografií, např. slavné portréty Davida Bowieho, George Cloonyho, Bono Voxe z U2, ale i fotografie pořízené v Kongu či ve vězení v Barmě, jež získaly hlavní ocenění v prestižní fotografické soutěži World Press Photo, nebo snímky z jeho poslední knihy Moskevské noci, kterou fotograf přinesl jako dar Janu Krausovi. Moderátorův zájem vzbudila především sada fotografií z cyklu Dogma. „Dostal jsem nápad svázat lidi provazem, což symbolizuje svázanost předsudky. A není to jen český problém, ale celosvětový,“ vysvětluje svůj záměr fotograf, jemuž Jan Kraus přislíbí, že se pro tuto sérii nechá také svázat a vyfotografovat. Mnohé snímky Antonína Kratochvíla však vznikaly za velmi dramatických okolností a přímo v ohrožení života. „Kulku, která tě zabije, neslyšíš,“ vypráví a pokračuje: „Mně to občas někdo řekl, že mě málem sejmuli.“ V době konfliktu v Iráku tam strávil šest měsíců. „Byl jsem tam od prvního dne invaze jako nezávislý, tedy bez novinářské podpory, a celou dobu jsem tam strávil a přespával v autě, které jsem si půjčil v sousedním Kuvajtu.“

Podívete se na upoutávku k tomuto dílu:

Bavič Lukáš Pavlásek

Dalším hostem je oblíbený bavič, herec a také „třetí nejlepší tanečník v republice“ Lukáš Pavlásek. „Nechci se chlubit, už vůbec se nechci vytahovat, je to věcí talentu, který člověk má a nemůže za to. To se prostě samo projeví,“ říká herec na úvod v komentáři ke svému nedávnému úspěchu v taneční soutěži, jejíž výsledek rozpoutal na veřejnosti velké diskuze v duchu poznámky Jana Krause: „Dobrá zpráva pro vás, Lukáši, blbá zpráva pro republiku.“ Lukáše ale kontroverzní atmosféra a bouře kolem soutěže nijak nedeprimovaly, naopak ho motivovala k vítězství: „Já si dokonce myslím, že se jednou bude někde vyučovat ta ,Pavláskova nožička‘ a že jsem pro některé předběhl dobu.“ Zhruba 90 procent reakcí, které se k němu dostaly, byly velmi pozitivní, ale mezitím se objevily i dost sprosté a urážlivé vzkazy. „Nakonec to působilo tak, že už můžu v tom národě úplně za všechno – za uprchlíky, za prezidenta… Už se na mě házelo všechno,“ lamentuje nad svou mediální slávou s úsměvem Lukáš.

Lukáš Pavlásek má mimo jiné také svůj pořad na TV Prima Na Pavláska:

Jazzová zpěvačka Miriam Bayle

Posledním hostem dnešního večera je excelentní jazzová zpěvačka Miriam Bayle, která se specializuje především na scat. „Scat tady moc lidí nedělá. Ale není to nezbytnou nebo důležitou součástí jazzového zpěváka. Já osobně, když jsem poprvé v asi 17 letech slyšela Ellu Fitzgeraldovou zpívat její slavné sólo How High the Moon, tak jsem čuměla… Jak je toto možné? To bylo tak rychlé, ona tam tak rychle měnila slabiky a nahoru, dolu… A tehdy jsem se do toho úplně zamilovala a věnuju se tomu dodnes,“ vypráví zpěvačka o své srdcové záležitosti, v níž bezkonkurenčně vyniká a kterou divákům předvede, čímž uzavře příjemný večer. Čemu se ještě zpěvačka věnuje?

To a mnohem více se dozvíte ve středu ve 21.35 v Show Jana Krause na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 4. 2024

Berani, možná vám dnes bude trvat o pár minut déle, než vstanete z postele, ale bude to stát za to. Zjistíte, že čím upřímnější jste k lidem byli, tím více se vám to vyplatí. Spolehlivost a důvěryhodnost jsou klíčové záležitosti, na které se musíte zaměřit. Chovejte se silně a hrdě s ohledem na to, kdo jste, a odměna se dostaví. Do všech svých činů vnášejte určitou dávku něhy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.