Seriály a filmy

11. listopadu 2015 10:00

Gabriela Gabrielová

Show Jana Krause: hyperaktivní Bílá, úspěšný dramatik a pijavice

V dalším dílu Show Jana Krause se představí zpěvačka Lucie Bílá, dramatik a scenárista Petr Kolečko a lékař Slavomír Pietrucha. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 11. listopadu ve 21.35 na Primě.

Jako první hvězda dnešního večera zazáří populární zpěvačka Lucie Bílá, která na úvod nejprve zazpívá, a když pak ve svých červených šatech přichází k návštěvnické pohovce, je trochu v rozpacích. „Teď si trochu připadám jak chameleon, já se tady ztratím. Ne že bych byla vždycky tak přizpůsobivá, ale tady to jsem nevychytala,“ žertuje se svým hostitelem a bývalým kolegou v porotě soutěže Česko Slovensko má talent. Jan Kraus se prezentuje jako obhájce mužských práv, a proto se bez okolků pustí do hypotetické úvahy o tom, že kdyby byl zpěvaččiným partnerem, a jestli by tedy vzhledem k jejímu koncertně nabitému programu musel trávit Vánoce sám. „Já svým láskám nelžu, já jim rovnou naliju čistého vína. A oni taky dlouho nevydrží,“ odpovídá se smíchem Lucie Bílá a pokračuje: „Ale to se bavíme jen o prosinci. Já takhle jedu každý měsíc.

Jsem už tak zrychlená, že příštímu roku říkám zítra, do diáře si píšu, kdy jedu domů. Ale to je tak, když máte něco rád, a já toho vždycky potřebuju víc, takže já potřebuju pořád zpívat!“ O tom, že zpívání je vášeň, se kterou se nedá přestat, svědčí i Luciina historka z natáčení soutěže Česko Slovensko má talent... Více dnes večer.

Druhým hostem je úspěšný a produktivní divadelní a filmový scenárista Petr Kolečko, a jak říká při jeho představování Jan Kraus, autor, který testuje hranici mezi snesitelnem a už nesnesitelnem, ale vždy jsou jeho texty napsané velmi zdatně a vtipně, což svědčí o určité vrozené dovednosti. „Já jsem se to taky musel naučit, to nejde úplně samo. Je to řemeslo, i když je to takové klišé, je to tak,“ dodává k tomu Petr. Moderátor ukazuje divákům fotografie z divadelní hry o Jaromíru Jágrovi, kterou na sebe scenárista poprvé upozornil širší veřejnost a která se inscenovala v Kladně. Sportovní tematika je sice pro divadlo trochu netypický námět, ale Petr s tím má své zkušenosti: „Já už jsem na škole dělal takovou antickou tragédii o fotbale, která se jmenovala Soumrak bodů, což bylo i ve verši a mělo to jedenáct stránek. Já jsem tehdy delší texty ani nedokázal napsat. No a pro mě jsou sportovci asi jediní, které Češi berou, kterým věří a považují je za hrdiny bez jakýchkoli výhrad. Což třeba v showbyznysu nefunguje, tam si o těch lidech myslí různé věci.

Do třetice se divákům představí lékař Slavomír Pietrucha, který se specializuje na hirudoterapii neboli na léčení pomocí pijavic. „Na západ od našich hranic to zažilo renesanci, u nás by to ještě někteří lidé mohli pokládat za šarlatánství,“ zasvěcuje diváky do problematiky pan Pietrucha. A na co jsou pijavice vůbec nejlepší? „V moderní medicíně to začalo v roce 2004, kdy americký Úřad pro léčiva a potraviny schválil oficiálně tuto metodu, zejména v chirurgii, například při transplantacích. Pijavice zlepšují prokrvení, tím že rozpustí tromby, krevní usazeniny, a přisajou čerstvou krev,“ vysvětluje princip léčby pan doktor. Pijavice si samozřejmě přinesl na ukázkou s sebou do pořadu a nyní je otázkou, zda je bude chtít někdo vyzkoušet.

Více se dozvíte dnes večer v dalším díle oblíbeného pořadu Show Jana Krause ve 21.30 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 5. 2024

Berani, snažte se příliš nezaplést do případných konfliktů, které se kolem vás odehrávají. Vaším úkolem je uklidnit situaci a vnést do ní praktičtější pohled. Pokud se zamotáte do akční fáze snah, aniž byste se nejprve zamysleli nad tím, co vlastně děláte, můžete věci ještě více zamotat. Odstupte od ohně, místo abyste se do něj vrhali po hlavě.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.