Show Jana Krause: Nightwork háčkují!

A poslední československá Miss Silvia Lakatošová vstává v šest a cvičí. A co na to ložnicový partner? Prozradí lékař David Slouka.

A je lepší háček číslo 4 nebo 5? No ne, umíte si představit sladkého rockera, jak háčkuje? Ani Jan Kraus nedovedl. Dokud mu to sami Nightwork neprozradili v jeho pořadu Show Jana Krause. A to není jediné překvapení, na které se můžete těšit v dnešním dílu. Vedle Jakuba Prachaře a Vojty Dyka, členů kapely Nightwork, přijala pozvání poslední československá Miss, krásná Silvia Lakatošová a lékař, specialista na chrápání, David Slouka. A že to je výbušná kombinace.

Nenechte si ujít na Prima family dnes večer od 22.25.

Díky tomu, že jsme na natáčení pořadu byli, vám pár novinek a vtipných hlášek, které dnes večer na Prima family zazní, prozradíme už teď.

Na první pohled by se mohlo zdát, že se dnešní díl ponese v duchu vrcholících prezidentských voleb. Však také Vojta Dyk a Jakub Prachař nakráčeli do pořadu s plackami vyjadřujícími podporu Karlu Schwarzenbergovi. Ale Jan Kraus se svých hostů začal vyptávat na to, co prostě každého zajímá - na jejich soukromí. „U vás obou došlo k zásadním změnám," obrátil se na ně Jan Kraus. „My jsme mysleli, že to bude spíš o prezidentské volbě," bránil se zaskočený Prachař.

Změnami v soukromém životě jsou ale samá pozitiva. Vojta Dyk se snaží být s přítelkyní blíže přírodě: „Konečně jsem našel partnerku, která by takhle chtěla žít se mnou, v přírodě, zarostlá," prozradil Vojta Dyk. Občas zajde i do vegetariánské restaurace a jídlo zapíjí horkou vodou. „To jste pak takový chodící bojler, který si hraje s dětmi," okomentoval jeho počínání udiveně Jan Kraus. Jakub Prachař zase v pořadu přiznal, že s partnerkou doma hraje karty. „Hrajeme žolíky, kanastu, ale mě to v poslední době už přestalo bavit, protože jsem začal prohrávat. Rád zavírám karty z ruky, ale moc mi to teď doma nevychází," přiznal se Jakub.

Samozřejmě jako muž se jich Kraus nemohl nezeptat, zda si doma uhájili svou osobní svobodu. „Když řeknu slovo partnerka, tak oba trochu zcepeníte," rýpnul si Kraus. Vojta přiznal, že doma věší prádlo a taky ho občas dává do pračky. Jakub se „pochlubil", že má doma na starosti popelnici, a že nosí věci – jako třeba kufry – po schodech do patra. „Dříve jsem nosil a pral, teď jsem v tomhle vztahu o praní přišel," dodal Jakub a přiznal, že ho babička kdysi naučila háčkovat a že si to někdy zkouší. „To strašně uklidňuje. Koupil jsem si háček čtyřku, pěknou tyrkysovku a zkusil jsem háčkovat šálu, ale umím jen krátký sloupek a nějak jsem to špatně spočítal a místo šály se to pořád rozšiřovalo," rozesmál Jakub diváky.Nakonec došlo přece jen i na politiku. Krause zajímalo, čím si oba hosté vysvětlují, že při prezidentské volbě Karlu Schwarzenbergovi fandí hlavně mladí. „Možná to zní pateticky, ale mému srdci byl zkrátka nejbližší. Rozuměl jsem mu, co říká," vysvětloval Dyk. Jakub Prachař prozradil, že ho nadchla informace, že Václav Klaus chce emigrovat, pokud vyhraje Schwarzenberg.

Dalším hostem bude dnes večer Silvie Lakatošová, někdejší Miss z roku 1993, tedy poslední federální miss. Spolu s Krausem si prohlédli na obrazovce fotografie, které Silvia nedávno nafotila. „To je pěkný, to vám gratuluji," komentoval je Kraus. Probrali spolu, čemu se Silvia momentálně věnuje – organizování soutěže slovenské Miss Universe. „Říkáte, že jsou to jednoduchá děvčata. Jak jste to myslela? Jsou opravdu jednoduchá?" chtěl Kraus upřesnit někdejší výrok Silvie Lakatošové. Silvia vysvětlila, že soutěžící dívky jsou většinou studentky, takže úplně jednoduché nejsou.

Samozřejmě u krásné čtyřicátnice se Jan Kraus musí zeptat, jak o sebe pečuje. Spolu s ním se dozvíme, že Silvia cvičí většinou třikrát týdně pod dohledem trenéra. „Miluju spinning, kolo a v zimě lyžuji," řekla a upřesnila, že cvičí ráno od šesti hodin. „Proč si dáváte budíka na šestou?" divil se Kraus. „Abych se vzbudila," uzemnila ho odpovědí Silvia a popsala, že ráno cvičí obvykle do sedmi a pak se vrací domů, aby udělala snídani pro své „chlapy" – pro manžela a syna. „Pak mě také velmi zaujalo, že váš manžel, který byl dříve na Slovensku moderátor a nyní dělá mluvčího předsedovi slovenského parlamentu, řekl, že moderování se člověk nemůže věnovat dlouho," nadhodil Kraus a chtěl vědět, jak to myslel. „Nevím, jak to přesně myslel, ale já teď myslím na vás, že třeba vy se moderování věnujete už dlouho," pobavila Silvia diváky.

Krause zajímalo, jak Silvii manžel požádal o ruku. „Četl jsem, že jste prý šla z toho tehdy do kolen. Vás to tak ochromilo?" chtěl se ujistit. „Já jsem taková stará škola, chtěla jsem se prostě vdávat. Řekla jsem si tehdy: Konečně ho to napadlo, nezůstanu na ocet!" popsala Silvia.

Na závěr se v Show Jana Krause můžeme těšit na doktora Davida Slouku, který je specialistou na spánková onemocnění. „Co říkáte tomu, že si paní Lakatošová dává budíka na šestou, je to vůbec zdravé?" chtěl na úvod vědět Kraus. „Životní styl paní Lakatošové je rozhodně zdravější než ten vámi propagovaný. Ale já se s vámi nechci hádat," odboural pan doktor moderátora. „Když ale přece nemusím vstávat, tak si přispím," trval na svém Kraus. „Spěte," ujistil ho pan doktor.

David Slouka vysvětlil Janu Krausovi, že chrápání není zdravotní problém, ale společenský. „Nejlepší je se domluvit s ‚ložnicovým‘ partnerem, co s tím," poradil doktor s tím, že po alkoholu chrápe každý, muži i ženy. Pan doktor prozradil, jak někteří lidé pojmenovávají chrápání: „Jako třeba bublání brambor v hrnci, jako cirkulárku, jako motorovou pilu…"

A nakonec David Slouka prozradí i svou fintu proti chrápání: „Našít na záda kapsičku a do ní dát třeba tenisový míček. Zabrání to tomu, aby člověk spal na zádech, což je poloha, při které se nejčastěji chrápe." Kraus se zajímal, kolik hodin denně má spát. „Ideální je osm hodin denně," prozradil pan doktor. Paní Lakatošová spí šest hodin, já spím od dvou do deseti. Tak vidíte!" zakončil vítězoslavně Kraus.

Profily hostů:

Jakub Prachař a Vojtěch Dyk – členové kapely Nightwork, která se krátce před prezidentskou volbou vyjádřila k této volbě po svém – v animovaném seriálu, jenž kapela umístila na své sociální síti. V prvním díle seriálu vystupuje kromě kresleného PreziDyka a jeho poradce Jakuba Prachaře také animovaný Václav Klaus. Silvia Lakatošová – poslední federální miss z roku 1993 je ředitelkou soutěže Miss Universe SR a rok před svými čtyřicátými narozeninami nafotila smyslné fotografie. Na Kanárských ostrovech zapózovala nahoře bez. Bývalá modelka za svoji štíhlou postavu vděčí genům a dřívějšímu tancování ve folklórním souboru Lúčnica. Teď se ale ve formě udržuje i cvičením v posilovně, více než rok dělá spinning a jezdí na kole. „Nepotřebuji hubnout, i když jeden ‚faldík' jsem si našla, ale hlavně je důležité zpevnit tělo a pročistit si hlavu," tvrdí. Zatímco péči o postavu zvládne sama, od vrásek si občas nechá pomoci od specialistů. „Jednou za rok se vydám do Milána, kde mám skvělého lékaře. Nechci se zbavit všech vrásek, protože některé se mi vysloveně líbí, ale přiznám se, některé mi vadí. Jejich korekci vždy nechám na něm, chci vypadat přirozeně," říká Lakatošová. V roce 2005 se provdala za moderátora Paľa Chovance a mají spolu pětiletého syna Christiana.MUDr. David Slouka – lékař, jehož parketou je chrápání, jeho akustické projevy a jeho léčba. Hvízdání, chroptění, zvuky připomínající trhání prostěradel či řezání pily. To vše a mnohé jiné nuance mohou být zvukové projevy při chrápání. Léčbou těchto projevů se zabývá na plzeňské ORL klinice. „Spánek, který zní jako cirkulárka, je společenský, nikoli medicínský problém. Převážně jde o muže, ale po přechodu se to týká i žen," vysvětluje Slouka. Chrápe třikrát více mužů než žen, procentuelně chrápe 33 % lidí z Česka. Chrápání rozhodně jako problém nepodceňujte, „tišší polovičku" páru může dohnat až k rozvodu. Nemluvě o tom, když jde o tzv. spánkovou apnoe – to je problém, který může ohrožovat i život, protože dotyčný přestává v cyklech vždy na pár sekund dýchat, někdy i na 30 vteřin. V těchto okamžicích se dusí nejen hlava, ale i celé tělo. Výsledkem je, že člověk je po spánku totálně zdecimovaný, protože tělo se nestíhá zásobovat potřebným kyslíkem a pak usíná v nejneuvěřitelnějších situacích: v práci, na obědě, při sexu. Jaké jsou jeho nejčastější triky proti „obyčejnému" chrápání? „Řezání" při spánku podporuje i obezita, kouření (otéká po něm sliznice dýchacích cest), stařecká ochablost nebo alkohol, který uvolní krční a čelistní svaly. Doktor Slouka řeší problémy s chrápáním chirurgickou cestou – kus měkkého patra, které způsobuje „povlávání" a chrápání, se prostě uřízne.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.