Show Jana Krause: o přínosech karantény pro Danu Batulkovou i domácí násilí nejen u Němců

V dalším premiérovém dílu Show Jana Krause se představí hvězda seriálu Slunečná, herečka Dana Batulková, její dcera Mariana Prachařová, herec Jan Hájek a psychiatr a kněz Jaroslav Maxmilián Kašparů.

Dana Batulková a Mariana Prachařová

Dvě sympatické dámy, matka a dcera, všem dobře známá herečka Dana Batulková a našlápnutá instagramerka a influencerka Mariana Prachařová, budou dnes večer prvními hosty, kteří usednou na červenou pohovku v Show Jana Krause. A nepřijdou s prázdnou. Mariana obdaruje svého hostitele vlastnoručně upečenými zákusky ze šlehaných bílků ve stylu Pavlova, doprovázejíc to slovy, že karanténa ji naučila péct. „Nikdy jsem nepekla ani nevařila, ale teď se tak nějak snažím,“ dodává a přiznává, že karanténa změnila leccos, a tak teď dost času také tráví v domě své maminky.

„Já bydlím celoročně na venkově, respektive je to poslední vesnice, která ještě patří k Praze, a Marianka žije v Praze, takže teď jsem jí dobrá,“ směje se Dana Batulková s tím, že je k ní nastěhovaný zpět i syn, známý herec, muzikant a moderátor Jakub Prachař.

Největšími šéfy v domě jsou prý tři psi Dany Batulkové. „Dva psy jsem měla vždycky, aby jim nebylo smutno, a třetího jsem takříkajíc zdědila po Kubovi, když se o něj nemohl starat,“ říká Dana, která je podle své dcery vůči psům příliš tolerantní a také je dost rozmazluje, kupříkladu když je na večer přikrývá dekou. „Němé tváře potřebují péči.“ Není tedy asi divu, že když se prý nedávno k nim do domu vloupal cizí muž, psi spokojeně leželi v pelíšku a zloděje zatím nechali řádit po domě. A dozvíme se i další podrobnosti z jejich karanténního soužití či to, zda Marianě chybí společenský život.

Herečku Danu Batulkovou můžete aktuálně sledovat také v roli Lídy v seriálu Slunečná.

Jan Hájek

K těmto veselým dámám přisedne jako další host herec Jan Hájek, jehož herecké umění mohli diváci obdivovat v přesvědčivě ztvárněné roli manžela Boženy Němcové v nedávno uvedené minisérii. „Když si někdo přečte korespondenci Němcové, což je asi to stěžejní, pochopí, že její muž nebyl zdaleka jen nějaký grobián, ale že ji opravdu miloval a že ji přivedl do toho obrozeneckého světa, a že nebýt jeho, tak Božena není,“ vysvětluje svůj pohled umělec. „Měl také velké srdce pro rodinu, což je patrné především z jeho vztahu k vnukům.“

Zajímavý je i jeho názor na projevované násilí, které prý nemůžeme vnímat z dnešního úhlu pohledu. „To se nedá posuzovat z dnešního hlediska. Myslím, že to byla určitá forma trestu a v něm zřejmě pocit jakési marnosti, kdy on měl vizi, že mu bude žena rodit děti, starat se a vařit, ale bohužel se tak nestalo.“ Po letech, kdy nám byl ve škole vnucován velmi jednostranný, negativní pohled na Josefa Němce, zaujalo toto nové pojetí diváky natolik, že prý dostává dopisy a vzkazy typu, že by si nějaká paní „od Hájka i tu facku nechala dát“. To ho prý dost děsí, stejně jako představa, že se ženy k partnerům, kteří na nich páchají násilí, stále znovu vracejí. A bohužel se to stále děje všude kolem a seriál o Boženě toto téma opět otevřel. On sám prý ale takový není. „Já sám jsem však byl ženou zmlácen, to ano,“ připouští a přiznává, že důvodem ataku bylo, že od ní odešel. „Někdy stačí málo a z lásky je nenávist. Myslím, že ani nevěděla, co dělá, tak jsem to dostal za celou tu dobu, za dva roky, co jsem s ní byl, plus za dva roky, co jsem s ní nebyl, ale ona si myslela, že s ní ještě jsem.“ Tato historka Jana Krause samozřejmě velmi zaujme, a tak se ji bude snažit rozebrat do nejmenších podrobností. Konečně vytáhne z Jana Hájka nejen to, v jakých divadlech v současnosti hraje, jaké má pracovní vyhlídky, ale i to, zda má aktuálně partnerku, co je její povolání a jestli spolu bydlí.

Jaroslav Maxmilián Kašparů

Na závěr se seznámíme s panem profesorem Jaroslavem Maxmiliánem Kašparů, který je držitelem nejvíce akademických titulů u nás. Kromě profesury se pyšní doktorátem ze stomatologie, filozofie, pedagogiky, titulem Ph.D. a čestným doktorátem honoris causa. „Profesně se zabývám dětskou i dospělou psychiatrií a poslední léta také soudní psychiatrii,“ říká o sobě akademik a dodává, že to nestíhá, ale ono to stíhá jeho. „Už mě dvakrát dostávali doktoři v Motole hrobařovi z lopaty. Tak takhle mě to stíhá.“ Od pondělí do pátku se prý věnuje psychiatrii, v sobotu občas učí a v neděli vykonává ve dvou kostelech kněžskou činnost. „To byste nevěřili, s čím dnes lidé chodí k psychiatrovi. Jak už říkal profesor Höschl, lidé dnes nemají žádné problémy, tak si je vymýšlejí a chodí s nimi k psychiatrovi,“ vypráví.

„Obecně lze říct, že schizofrenií je zhruba stále stejně, ale přibývá depresí a velmi silně také závislostí.“ Navíc se zamýšlí nad tím, že problémem dnešní doby je to, že se řada věcí stala cílem, nikoli prostředkem, což bezvýhradně platí například o sexu. „Prohodili jsme si to, co má být cílem a co prostředkem. Sex má být prostředkem k obdarování toho druhého, nikoli že člověk má být pouhým prostředkem k sexu. Sex má být prostředek, moje manželka cíl. Jestliže se mi manželka stane prostředkem a sex cílem, tak manželku může nahradit kterákoli jiná, a je to ponížení člověka, protože jsem ho z cíle degradoval na prostředek.“ Pan profesor Kašparů v rámci svého církevního působení také oddává, přičemž součástí jeho obřadu není jen slib novomanželů, ale také tchyní. Co jejich slib obnáší? Jaký je nejdostupnější prostředek na snížení úzkosti? A jaký je jeho recept na léčbu ponorkové nemoci? To a mnohem více se dozvíte v dalším dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause ve středu 17. února ve 21:35 na Primě.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 2. 2024

Vaše úsilí na domácí frontě se rozhodně vyplatilo, Berani. Váš domov vypadá báječně. Říká to každý, kdo do něj vstoupí. Někteří nečekaní návštěvníci se mohou zastavit na krátký pozdrav a nakonec zůstat na večeři. Jste přirozeným a laskavým hostitelem, nemluvě o skvělé kuchařce. Kdo by vašim hostům vyčítal, že chtějí zůstat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.