Seriály a filmy

21. října 2015 10:00

Gabriela Gabrielová

Show Jana Krause: pěvecké matadorky, vychytávky a půlka tváře

V dalším dílu Show Jana Krause se představí zpěvačky Věra Špinarová a Petra Janů, kuchař a kutil Ladislav Hruška a trojčata Ivanka, Janka a Monika Danišovy.

Dnešní večer zahájí rovnou dva hosté, a sice dvě velké dámy české hudební scény – Petra Janů a Věra Špinarová, které spolu vystupují a které mají před sebou aktuálně společné turné. „Všichni to chtěli postavit tak, že jsme rivalky, což my nejsme. Vystupujeme každá zvlášť a na konci se tak nějak sejdeme. Také máme každá svou šatnu,“ vysvětluje divákům Věra Špinarová, jak funguje jejich společný tandem, a Petra Janů k tomu dodává: „Obě máme poměrně slyšitelné hlasy a lidi na tom nejspíš láká, že dostanou v podstatě dva koncerty za jeden lístek.“ Obě dámy mají ovšem společného daleko více, a to i v soukromém životě, ať už jde o dům na venkově nebo o vztah k počítačům. „Já jsem ajťák. Nevím, co to je, ale je to IT. Jsem ,ÍTÝ‘!“ říká pobaveně paní Věra. Oproti tomu paní Petra se může ve vztahu k moderním technologiím pochlubit pokrokem: „Od minule jsem se zlepšila, už ten počítač neberu jako nepřítele, ale jako pomocníka. Dokonce mám i šoupálka. To je tablet. A používám ho denně. Myslím, že byste ze mě mohl mít radost.

Dalším hostem je dobře známá tvář Primy – moderátor Láďa Hruška, který může plynule navázat na předchozí debatu o potravinách. „Chtěl jsem zkoušet potraviny k neuvěření. Například neuvěřitelné suroviny, neuvěřitelný způsob přípravy nebo něco, co lidi moc neznají,“ vysvětluje Láďa, na základě jehož receptů již vyšly dvě kuchařky. Tu aktuální předává Janu Krausovi jako pozornost. „Mě baví recyklovat potraviny, které bychom normálně vyhodili,“ poznamenává kuchařský experimentátor Láďa a s chutí se vrhá k improvizované kuchyňce, kterou pro něj nechal na pódiu připravit jeho hostitel. A co se bude vařit? „Budeme improvizovat,“ těší se Láďa a prohlíží si, co mu Jan Kraus nachystal: kuřecí kůžičky, starý chleba, kedlubnu, český česnek, slupky od brambor… a co se ještě najde v koši? „

Nejznámější slovenská trojčata Ivanka, Monika a Janka Danišovy jsou posledními hosty dnešní talkshow. Všechny tři dívky jsou velice milé a vzdělané, dvě z nich na poli práva, jedna na poli medicíny. Jednu ze sester – Ivanku – ale bohužel trápí velice závažný zdravotní handicap, tzv. Goldenharův syndrom, a proto se v současné době snaží sehnat peníze na operaci, která by zachránila nejen její tvář, ale i život. „Operaci je možné uskutečnit jedině na americké klinice University Hospital v Clevelandu, a to z jednoho jediného důvodu: dětí, kterých se narodí s tímto problémem, je tak málo, že není možné vybudovat kraniofaciální kliniku v rámci Evropy, aby se jim pomohlo. Na Slovensku je tzv. duhových dětí asi 15, v Česku o něco málo víc,“ zasvěcuje diváky do problematiky Ivanka. První, patnáctihodinová operace, která stála 95 tisíc dolarů, byla úspěšná a nyní je třeba, aby se navázalo další operací, ta už ovšem bude stát 185 tisíc dolarů a musí proběhnout nejpozději 17. listopadu letošního roku. „Operace může proběhnout jen do 27 let. Láďa Hruška se na místě rozhdl také přispět, a to jednou korunou z každé své prodané knihy. Doteď se prodalo 80 000 výtisků, tak neváhejte, uděláte dobrou věc.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 9. 2023

Berani, nějaký příjem navíc by vám mohl přinést počítač nebo jiná technologie. Měli byste mít náročný den, ale to, co děláte, vás bude bavit a vyhlídka na peníze navíc vás nadchne. I když o tom teď možná nepřemýšlíte, to, co děláte, by se mohlo rozvinout v lukrativní podnikání, což vás nakonec přivede k otázce, co vlastně chcete v životě dělat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.