Seriály a filmy

3. února 2016 10:00

Gabriela Gabrielová

Show Jana Krause: všestranně nadaný herec, fotogenická violoncellistka a specialistka na spánek

V dalším dílu Show Jana Krause se představí herec Vladimír Javorský, muzikantka Terezie Kovalová a neuroložka Soňa Nevšímalová. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 3. února ve 21.35 na Primě.

Dnešním prvním hostem je moderátorův kolega, herec Vladimír Javorský, který se zároveň velmi intenzivně věnuje muzice a výrazovému pohybu, spolupracoval například se světově proslulým japonským tanečníkem Minem Tanakou. Proslavily ho především role podivínů. „Moje postavy jsou většinou lidé stojící stranou společnosti,“ říká jeden z nejobsazovanějších českých herců, který v současnosti například natáčí seriál vyprávějící osudy celé plejády prvorepublikových herců, v němž ztvárňuje Vlastu Buriana. „Je to těžký, protože na sebe člověk bere tu zodpovědnost, všichni Vlastu Buriana znají, ale málokdo ví, co se dělo potom, po těch jeho krásných filmech, u kterých se všichni smějeme,“ vypráví Vladimír a pokračuje: „Hrát ho v soukromí mi ale připadá ještě těžší, protože ho všichni známe z filmů, což se dá ještě s jistou mírou tolerance publika nakamuflovat, ale doma s ním až tak velká sranda nebyla. Soukromých snímků Buriana je strašně málo a člověk musí odhadovat, jak moc byl utažen sám v sobě.“

Dalším hostem je v nerozlučném doprovodu svého pejska Jack Russell teriéra Terezie Kovalová, excelentní muzikantka-violoncellistka, učitelka hudby a úspěšná modelka. „Díky svým hudebním aktivitám jsem začala fotit pro časopisy. Předtím jsem sice někdy v šestnácti k modelingu přičichla, ale tehdy to bylo především o tom, že jsem měla zhubnout, vyrůst, nechat si narůst vlasy, nebo naopak přibrat. A když mi bylo asi pětadvacet a objevila jsem se v nějakých časopisech, tak mi zavolali z modelingové agentury. Já jsem jim řekla, že je to super, ale že nebudu hubnout. Oni mi na to kývli, a od té doby spolupracujeme,“ objasňuje extravagantní hudebnice s dlouhými bílými vlasy a potetovanými zády své propojení se světem modelingu a ke hře na nástroj dodává: „Letos je to osmnáct let, co jsem začala hrát.“ Její hudební kvality jsou nesporné, budou však její pedagogické stačit na to, aby naučila hře na cello svého hostitele Jana Krause?

Třetím hostem dnešního večera je lékařka Soňa Nevšímalová, profesorka v oboru neurologie, a bývalá přednostka Neurologické kliniky 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a VFN v Praze, která neodmítla pozvání, přestože ji aktuálně trápí lehká viróza, a tak se jí od moderátora Jana Krause dostane perfektního lékařského ošetření. On se zase bude moct svěřit se svými potížemi se spaním, neboť paní profesorka Nevšímalová je přední specialistkou na poruchy spánku. „Spíte rychle,“ dostane se Janu Krausovi odpovědi na stesky, že odpočívá v krátkých úsecích. „Lidé, kteří spí méně, tedy ty čtyři nebo pět hodin, mají jinou strukturu spánku než ti, kteří spí osm nebo devět hodin. To znamená, že spí rychleji a hlubším spánkem. Kdežto ti druzí spí kupříkladu k ránu více tím tzv. paradoxním spánkem a povrchnějším spánkem,“ vysvětluje paní profesorka a přiznává, že nejlepší je dělat sám před sebou, že žádný problém se spánkem není. „A neobtěžovat lékaře,“ dodává s úsměvem paní Nevšímalová. Jaký vliv má na spánek ranní světlo? To a mnohem více se dozvíte dnes večer v dalším díle Show Jana Krause na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.