Show Jana Krause: zpěvačka vracející se do osmdesátek, herec, který to jen zkusil, a na Husa!

V dalším dílu Show Jana Krause se představí zpěvačka Bára Basiková, herec Marek Adamczyk a potetovaná farářka Sandra Silná. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 2. května ve 21.35 na Primě.

Prvním hostem večera bude jedna z nejvýraznějších zpěvaček české hudební scény Bára Basiková, které po pěti letech vyšlo nové album s názvem Slzy. „Pět let, to není tak dlouho, v dnešní době a v naší republice, to je jako včera,“ bagatelizuje svou přestávku zpěvačka, která tvrdí, že s každým svým albem vykračuje trochu jiným směrem. „Teď jsem vykročila takříkajíc back to the eighties, ale není to žádné Modern Talking nebo Sandra či jak se všechny ty diskotékové divy jmenovaly, spíš je to inspirace skupinami Depeche Mode, The Cure, Davidem Bowiem a tak.“

V současné době spolupracuje hned s několika kapelami. „Mám jednu hlavní kapelu, se kterou koncertuju, občas se také sejdeme s Michalem Pavlíčkem a koncertujeme po fesťákách a pak jsou ještě další.“ Názvy písniček z nového alba prozrazují svou poetikou určitou melancholii. „Člověk celý život hledá a přemítá o tom, jestli ta cesta, kterou jde, je ta správná,“ snaží se vysvětlit náladu skladeb umělkyně, která se k velkému překvapení Jana Krause považuje za bohéma. „Hulím trávu a občas si dám něco k pití,“ přiznává. „Nebavím se mejdany každý den, ale občas jdu ráda na nějaký večírek.“

Bára Basiková je maminkou devítiletého syna a dvou dospělých dcer, které již bydlí samostatně, ale jsou jí prý velkou oporou. „Myslím si, že je úkolem každého rodiče vychovat dítě tak, aby stálo na svých nohách, bylo samostatný a soběstačný. Moje dcery mají své vlastní domácnosti a své vlastní životy. Myslím si, že jsem je vychovala dobře, máme hezký vztah a vídáme se při příjemných příležitostech. A pak mám chlapečka, s nímž mě to všechno ještě čeká.“ Zatímco partnery svých dcer Bára přijala za své bez problémů, je přesvědčená, že až si jednoho dne přivede domů partnerku její syn, bude jí nesympatická. „My matky to tak máme. To je prostě rivalka, která mi ho vezme. Ale já jsem zase natolik rozumná, že chci syna vychovat tak, a doufám, že se mi to povede, aby byl jednou silnou a pevnou oporou své ženě a rodině, aby to nebyl ten mamánek, kterých se teď prý strašně urodilo.“

Další host, který přisedne na červenou pohovku, je mladý a talentovaný herec Marek Adamczyk, kterému strmě stoupá kariéra. „Teď se mi hodně dařilo a jsem hodně rád,“ říká spokojeně herec, který čerstvě získal angažmá ve Vinohradském divadle. „Osud mě ke hraní vedl už od malička, ale vlastně jsem nechtěl být herec. Bral jsem to jako koníčka, protože jsem hrál už jako malej. Ale pak jsem najednou zjistil, že jsem ve čtvrťáku na gymplu,“ vzpomíná, „a nevím, kam půjdu na vejšku. Když se poslední den podávaly přihlášky na umělecké vysoké školy, dal jsem ji na DAMU, že to jako zkusím. No, a když jsem se dostal, tak jsem se rozhodl, že to zase zkusím.“ Budeme mít možnost poznat dokonce Markovu slovenskou přítelkyni Simonu, která sedí v publiku.

Pár prý tvoří od loňských prázdnin a mají už i společné bydlení. „Já nejsem náročnej na nějaké starání, aby bylo kupříkladu navařeno, já jsem náročnej na jiný věci. Když není uvařeno, tak si jídlo obstarám, když není uklizeno, tak i uklidím. Mně se právě líbí, že to máme tak, že ty věci obstará ten, kdo právě chce.“ Mají ovšem i několik věcí, ve kterých se rozcházejí. „Kdybychom nic takového neměli, o čem bychom se bavili? Mně se právě líbí, že to dokážeme řešit. Protože jsou ženský, se kterými máte rozpor, a ten prostě máte a konec. I to jsem zažil a to je blbý,“ filozofuje a pokračuje: „Takže nemá cenu hledat ženu, se kterou nemáte rozpory, protože taková neexistuje, leda by byla ve vegetativním stavu. Ale je dobrý mít ženu, která s vámi dokáže ty rozpory řešit.“ A na závěr se od Marka dočkáme dokonce přímo receptu na to, jak to dělat nejlépe.

Trojici hostů završí farářka Sandra Silná, která působí jako duchovní Husova sboru v Brně a která přinese svému hostiteli na uvolnění domácí pivo s názvem Kacířská myšlenka. „To jsem uvařila s jedním kamarádem pod značkou Božínku,“ vysvětluje, „což je značka mého mikropivovaru, který mám doma v kuchyni na faře.“ Coby dálková studentka pivovarnictví na potravinářské průmyslovce totiž potřebuje praktický výcvik.

Původně vystudovala Sandra ale něco úplně jiného. „To, že jsem se stala farářkou, je vlastně trochu překvapení i pro mě. Já jsem šla původně studovat judaistiku a psychosociální práci, protože mě zajímala hebrejština, a ta sociální práce byla takovou pojistkou, kdybych se náhodou tím starým jazykem neuživila. A ještě po ukončení vysoké školy jsem ani nebyla pokřtěná. Ale už v té době jsem se stýkala s jedním farářem, který vypadal spíš jako rocker. A ten mě pak i pokřtil.“ Jaká je současná situace v Církvi československé husitské? A proč chce vařit zrovna pivo? To a mnohem více se dozvíte v dalším dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause tradičně ve středu večer na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 2. 2024

Vaše úsilí na domácí frontě se rozhodně vyplatilo, Berani. Váš domov vypadá báječně. Říká to každý, kdo do něj vstoupí. Někteří nečekaní návštěvníci se mohou zastavit na krátký pozdrav a nakonec zůstat na večeři. Jste přirozeným a laskavým hostitelem, nemluvě o skvělé kuchařce. Kdo by vašim hostům vyčítal, že chtějí zůstat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.