Slavný Arnold jako komediant

Arnold Schwarzenegger se proslavil jako drsňák s uhrančivým pohledem, ale natočil také celou řadu komedií. Dnes už bývalý guvernér Kalifornie se dokáže i sem tam nebrat až tak vážně. Jednou z nejlepších komedií, které natočil, jsou Pravdivé lži, které dáváme v sobotu od 21.25 na Prima family.

Hned první film, se kterým se představil americkému publiku, byla komedie Herkules v New Yorku (1969). Po naivní hříčce, která spojila řeckou mytologii s americkou současností, dnes už nikdo ani nevzdechne. Ovšem Arnie měl šanci předvést výsledek propocených hodin v posilovně, a to se v zábavním průmyslu počítá!

Na obzoru se rýsovaly další nabídky. Veledíla to nebyla, dávala ale filmovému benjamínkovi první lekce herectví před kamerou. Nejznámější z nich je asi drama s komediálními prvky Zůstaň hladový (1974). Za roli majitele posilovny, který se připravuje na kulturistickou soutěž, získal dokonce Zlatý glóbus. Pak se objevil ještě ve veseloherním westernu Kaktusový Jack (1979), než přišla jeho slavná éra Barbarů, Terminátorů a Predátorů.

Po těchto akčních thrillerech to byl už náš slavný hollywoodský svalovec. Překvapením pak bylo, když znovu naskočil do komediálního žánru. V kinech se objevila Dvojčata (1988), v nichž se drsňák Arnold setkal s naprosto odlišným hercem Dannym DeVito, kterého naopak proslavila role v sitcomu Taxi. Veselý příběh o absolutně rozdílných dvojčatech měl úspěch, a tak se mezi následujícími snímky objevil i komediální Policajt ze školky (1990). Sláva rostla do nebeských výšin a nastalo další období stříleček a lesku ocelových svalů.

Veseloherního žánru se svalovec nebál a klidně kývl na další sérii tentokrát už ne tak výnosných komedií, jako byl Poslední akční hrdina (1993), Junior (1994) nebo Rolničky, kam se podíváš (1996). V Posledním akčním hrdinovi parodoval sám sebe. V Juniorovi se na plátně objevil dokonce s těhotenským bříškem a v Rolničkách musel za každou cenu sehnat nesmyslnou bakelitovou hračku pro syna. Pohoršující se kritiky uklidnil až Pravdivými lžemi (1994), které ho opět vrátily na výsluní.

Po několika akčních snímcích a také asi nejlepším z nich, Vzpouře strojů, se následně rozhodl herectví pověsit na hřebík a vstoupil do politiky. Na film ale nezanevřel a sem tam se v nějaké drobné roli ukázal, třeba v komedii, tentokrát s názvem Dr. Dolittle 2 (2001).

(fis)

Jestli se chcete podívat na Arnolda v nejlepší formě, zapněte Pravdivé lži v sobotu od 21.25 na Prima family.

Více o filmu Pravdivé lži se dočtete ZDE

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 9. 2023

Berani, možná dnes pocítíte nutkání vstát a vyrazit, ale zároveň můžete mít pocit, že nejste připraveni. Možná nemáte pocit, že stojíte na dostatečně pevné půdě, abyste mohli udělat další krok. Nedovolte, aby vás tlak okolního světa posunul někam, kam nejste připraveni jít. Jděte svým vlastním tempem a buďte tolerantní k těm, kteří se rozhodli jít svým tempem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.