Slavný van Damme bude v pátek v zajetí drog a pomsty

Jean-Claude van Damme se v akčním filmu Až do smrti vrátí do minulosti, kdy byl závislý na drogách. Podobně jako detektiv Anthony Stowe, kterého v příběhu hraje, se mu podařilo závislost zvládnout. Před detektivem leží ale ještě jeden úkol, pomstít se a osvobodit svou ženu. Primu sledujte ve 23.15.

Jak už to v mnoha organizacích bývá, ne všichni, kdo pro ně pracují, jsou svatí. Ani detektiv Anthony Stowe se nevymyká. Je výbušný, závislý na heroinu a ke své ženě se jen málokdy dokáže chovat s úctou. To vše ale změní odhalení nekalého byznysu, do kterého se pustil jeho bývalý parťák, a přestřelka, kvůli níž detektiv Stowe upadne do kómatu. I když to v první chvíli tak nevypadá, detektiv Stowe ještě neřekl poslední slovo...

Slavný silák Van Damme asi v polovině devadesátých let netušil, že si jednou zahraje ve filmu, který mu připomene temné období jeho závislosti. Tehdy byl totiž na výsluní, točil jeden akční trhák za druhým a rozvířený život bez pauzy a usebrání potřeboval stále novou a novou energii. Pomocníka pro to, aby vše zvládnul, našel v kokainu. Postupem času se dostal až na takové množství nechvalně proslulé drogy, že za ni utratil kolem 10 tisíc dolarů týdně, a dokonce byl zatčen za řízení vozidla pod vlivem drog.

Kokain si vybral daň nejen v podobě útraty neúměrného množství peněz a pošramocení prestiže dokonalého bojovníka a zkušeného herce, ale otevřel i Pandořinu skříňku samotného duševního zdraví herce. V roce 1998 mu byla diagnostikována bipolární porucha, nebo, chcete-li, maniodepresivní psychóza. Prudké střídání nálad a dennodenní shánění se po droze nakonec Jeane-Claude už nevydržel a rozhodl se k ráznému skoncování se zničujícím životním stylem.

Přestal prý rázem kokain brát a pustil se do poctivého tréninku těla, který předtím zanedbával. Ze závislosti se mu nakonec podařilo dostat, psychickou nemoc ale už nevymýtil. Naučil se s ní ale žít a své nevyrovnané psychické stavy mít pod kontrolou.

Ve filmu z roku 2007 tak alespoň zčásti můžeme nahlédnout, jak se asi v době závislosti mimo čočku kamery belgický svalovec choval a jak dokázala zamávat s jeho povahou. Pochopitelně bude Jean-Claude hrát jinou postavu s jiným zázemím a v jiných okolnostech, než byl on tenkrát, ale určitou inspiraci si herec ze svého života jistě přinesl.

A podobně jako ve svém skutečném životě i jeho postava detektiva se pokusí po zhýralém období napravit rovněž svůj vztah se ženou a rodinné zázemí. Po čtyřech manželstvích se Van Damme nakonec vrátil ke své první ženě a konečně vytvořili s jejich dvěma dětmi rodinu, jak má být.

Jak tedy vidíte, nepůjde ve filmu Až do smrti jen o další akční thriller z řady podobných. Bude navíc okořeněn hercovou osobní zkušeností, a to každému hereckému výkonu dodává punc originality a zajímavosti.

Vy si ji budete moci vychutnat v pátek ve 23.15 na Primě se vším, co k takové napínavé podívané patří.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 9. 2023

Vaše inspirace a představivost dnes stoupá, Berani. Možná se budete chtít pustit do nějakého uměleckého projektu. Výsledek by vás mohl příjemně překvapit. Vaše intuice je také na vysoké úrovni a vaše porozumění lidem kolem vás se výrazně zvýší. Nebojte se jednat na základě instinktu. Toto je jeden z těch dnů, kdy by měl zvítězit nad racionalitou a logikou.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.