Smrtonosná hra filmů

Prima kino si o tomto víkendu bude pohrávat s filmy různých žánrů. Jsou mezi nimi i ty, jejichž příběhy jsou prodchnuty nebezpečím a přítomností smrti.

V pátek ale z počátku večera půjde hlavně o legraci. Hádejte, na který snímek útočí humornými scénami bláznivá parodie Žhavé výstřely! Že by Top Gun, Tanec s vlky, Superman, nebo Flashdance? Správně! A nebudou to jenom ty. Komedie s Charlie Sheenem zabrousí i do jiných filmových hitů. Další páteční film nás přenese do oblasti sci-fi žánru. Napínavý příběh s názvem X-men začne chvíli po jedenácté. Zamezit zneužití vzácného X-faktoru mnoha jedinců bude nelehký úkol.

I sobota se vás pokusí nejdříve rozesmát, a to komedií Velcí bratři. Starat se o děti místo nástupu do vězení? Na první pohled lákavá nabídka, ve skutečnosti se však z takové zdánlivě lehké veřejně prospěšné práce může vyklubat doslova peklo. Náplní následujícího filmu Smrtonosná hra bude msta. Smrt bude cítit snad v každé scéně, neboť tentokrát se bude kriminalistovi mstít nebezpečný geniální zločinec.

Nedělní večer se roztančí v pokračování milostného a všemi rytmy naditého snímku Let´s Dance. Druhé pokračování úspěšného filmu naznačí, že ztrátu přátelství někdy nemůže splnění osobních ambicí zdaleka vyvážit tak, jak by se mohlo na první pohled zdát. Druhý nedělní film nás zavede pod mořskou hladinu, kde se záchranná mise promění v boj o přežití. Nepříjemným ale nebude tísnivý pocit hloubky, nebo neskonalé množství vodního živlu, nýbrž podivná světla na místech, kde by je nikdo nečekal.

Pátek 8.2.

20:15 - Žhavé výstřely

Nejlepší pilot námořního letectva Charlie Sheen odešel před lety mezi indiány. Podaří se veliteli základny nalákat Měkkou tlapičku zpět, aby uskutečnil tajnou operaci Spící lasička? Americká bláznivá komedie (1991). Dále hrají C. Elwes, V. Golinová, L. Bridges a další. Režie J. Abrahams (82 min)

23:10 - X-Men

Po celé planetě se rodí děti s X-faktorem v genech, který jim dává zvláštní sílu - například schopnost létat nebo ovládat počasí. Profesor Xavier učí mutanty své schopnosti ovládat, aby neděsili ostatní lidi. Ale je tu také někdo, kdo usiluje o zneužití jejich vlastností... Americký sci-fi film (2000). Hrají H. Berryová, H. Jackman, P. Stewart a další. Režie B. Singer (95 min)

Sobota 9. 2.

20:15 - Velcí bratři

Aby se dva kamarádi vyhnuli vězení, nastupují v rámci veřejně prospěšných prací do programu, kde se mají věnovat problémovým dětem. Oba jejich svěřenci jsou však dost svérázní a nebude snadné přijít na to, jak s nimi nalézt společnou řeč... Americká komedie (2008). Hrají S. W. Scott, P. Rudd, B. J. Thompson a další. Režie D. Wain (95 min) (Premiéra)

22:20 - Smrtonosná hra

Při zatýkání nebezpečného zločince zahyne jeho milenka. Geniální lupič klade její smrt za vinu velícímu detektivovi a po několika letech se vrací, aby se mu pomstil. Připravil pro něj sérii dvanácti nebezpečných úkolů, které musí splnit, jinak tentokrát hrozí smrt jeho přítelkyni... Americký akční film (2008). Hrají J. Cena, A. Scottová, A. Gillen a další. Režie R. Harlin (106 min) (Premiéra)

Neděle 10.2.

20:15 - Let´s Dance 2

Andie, která miluje street dance, je přijata na prestižní uměleckou školu. Protože ale začne zanedbávat tréninky své taneční skupiny, kamarádi ji za to vyloučí a vidina účasti na soutěži Streets se rozplyne. Do cesty se jí navíc připlete spolužák Chase... Americký romantický taneční film (2008). Hrají B. Eviganová, R. Hoffman, Ch. Tatum a další. Režie J. Chu (94 min)

22:20 - Propast

Poškozená jaderná ponorka uvízla na mořském dně. O její záchranu se pokusí speciálně vybavený tým ropných těžařů. Při riskantním sestupu zjišťují, že mořské hlubiny skrývají tajemství, které nepochází z tohoto světa... Americký sci-fi thriller (1989). Hrají E. Harris, M. E. Mastrantoniová, M. Biehn, L. Burmerster a další. Režie J. Cameron (140 min)

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.