Seriály a filmy

5. ledna 2018 16:29

Soud začal projednávat smrt holčičky, která vypadla za jízdy z vlaku

Tragickým případem dvouleté holčičky, která vypadla z rozjetého rychlíku, se včera začal zabývat soud. Na lavici obžalovaných usedla průvodčí a vlakvedoucí. Ty podle vyšetřovatelů nezkontrolovaly správné zavření dveří, které se během jízdy otevřely a dívenka vypadla do kolejiště.

Z obžaloby vyplývá, že se u rychlíku jedoucího rychlostí přes 110 kilometrů za hodinu, otevřely dveře, za kterými stála dvouletá dívenka. Podle žalobce se ale první dějství tragédie odehrálo už na nástupišti v Olomouci, kde krátce před odjezdem vlaku nastoupil dveřmi opozdilý cestující.

„Nastoupil v době, kdy nebyl ani ten návěs pohotový k odjezdu. Obě pracovnice byly v tu dobu na peróně, uvedl pro televizi Prima státní zástupce Jaroslav Rašendorfer. Dveře, které opozdilec použil, se pak ve vysoké rychlosti prudce otevřely.

K soudu přišla pouze jedna z obžalovaných, vlakvedoucí se omluvila pro nemoc. Průvodčí se hájila tím, že osudné dveře pečlivě zkontrolovala. Špatně je prý nejspíš zavřel záhadný cestující. Podle státního zástupce ale měly ženy povinnost po jeho nástupu všechno znovu prověřit a nedovolit do té doby odjezd soupravy.

„Ty dveře už pak zkontrolovaný nebyly. Několik desítek vteřin poté došlo k rozjezdu vlaku… Rodina mrtvé holčičky nežádá po ženách žádné odškodné. Chce prý jen, aby se událost důkladně prošetřila,“ vysvětlil Rašendofer.

Jednání nakonec soudce odročil na 22. ledna. To už by měl proběhnout výslech i obžalované vlakvedoucí.

Sdílejte článek