Sportovci potřebují mléčné výrobky

UP-Amix Prima Run 2021

Proč sportovci potřebují konzumovat mléčné výrobky? Nejen proto, že lahodně chutnají, ale také proto, že jsou plné živin, které organismus v tréninku i během závodu nezbytně nutně potřebuje.

Je to velice jednoduché. Mléko je neocenitelným zdrojem vitamínu D, bílkovin a vápníku, což je důležitá živina pro kosti každého člověka. Pro sportovce, který má vyšší výdej energie, je pak samozřejmě nezbytné, aby dávka mléčných výrobků zkonzumovaná během dne byla vyšší. Ideální jsou kysané mléčné výrobky, cottage sýry, kvalitní máslo a další…

Vyvarovat se konzumace těchto výrobků by se měli pouze ti, kdo užívají antibiotika, v případě intolerance laktózy, ti, kdo si hlídají hladinu cholesterolu nebo drží dietu. Vždy je dobré vyhnout se přeslazeným mléčným výrobkům a požívat je v nejzákladnější formě – slané cottage sýry dochucovat případně bylinkami, jogurty například medem.

Pokud chcete ochutnat novinku, která obohatí váš jídelníček, vydejte se 21. 8 na amixprimarun.cz.

V rámci stánku společnosti Meggle bude prezentována produktová řada Cottage Cheese. Budete si moci vychutnat následující varianty: klasický bílý, light se sníženým obsahem tuku, pažitkový, pro milovníky pikantních chutí máme variantu s chilli, dále pak máme variantu olivy, rajčata a bazalka. Lidé, kteří trpí intolerancí na mléčnou laktózu, budou moci ochutnat náš bílý bezlaktózový cottage (obsah laktózy max. 0,01 g ve 100 g).

Cottage Cheese je přírodní nezrající sýr z tvarohu a smetany, známý svou hrudkovitou konzistencí. Ta je patrná zvláště u MEGGLE Cottage Cheese, ve kterém hrudky zůstávají vždy krásně strukturované a oddělené.

Lahodný MEGGLE Cottage Cheese přírodní si s oblibou vychutnáte s čerstvým pečivem, stejně tak se báječně hodí pro přípravu nejrůznějších pokrmů studené i teplé kuchyně. Díky neutrální přírodní chuti vyniknou v sýru různé čerstvé přísady, ať už slané, nebo sladké – například s čerstvými bylinkami nebo ovocem.

Ideální snídaní jsou právě mléčné produkty, sýry jsou ale ideální variantou i večerního dezertu, zdravého pokrmu pro aktivní lidi.

Registrujte se na amixprimarun.cz a dozvíte se víc.

Sdílejte článek
Štítky sport

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 2. 2024

Je těžké popřít sílu chemické reakce na jinou osobu. Dnes se pravděpodobně setkáte s někým, nebo jste možná právě potkali někoho, kdo na vás má silný vliv, Berani. Tuto osobu nemůžete dostat z hlavy. Není jasné, zda se jedná o jednorázový flirt, nebo o dlouhodobý románek. Ať už se ukáže, že jde o cokoli, jste nadšeni, že se cítíte tak vzrušení a živí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.