Sportovci se starají o planetu

UP-Amix Prima Run 2021

Sportovní podniky všech typů disciplín si velmi dávají záležet na tom, aby ekologická stopa, kterou za sebou zanechají, byla co nejmenší. Vyhodit PET lahev za jízdy na kole? Pouze na vyhrazených místech!

Stejně tak tomu ale bylo i během letošní olympiády. Odpad se třídil, schraňoval na místech k tomu určených a olympijskou vesničkou se už neproháněly prázdné plastové lahve od pití či krabičky od svačinek. Všichni si totiž uvědomují, že je třeba udělat alespoň minimum, každý to své, pro záchranu planety. Během doby covidové vzrostlo množství spotřeby plastů i dalšího odpadu, když si celý svět objednával jídlo domů. Jenže pozor, málokdo jej třídil, i když právě popelnice na tento druh odpadu přetékaly a svozová služba se nestačila otáčet. Jenže pořád je hodně těch, kteří odpad vyhazují do běžného odpadu a nelámou si hlavu s tím, kde skončí.

Každý by si měl hlídat svou ekologickou stopu

U sportovců, skautů a lidí, kteří se zabývají svým zdravím, je tomu ale jinak. Ti dbají nejen na svou kondici, ale také revidují přístup k životnímu prostředí. Pravidelně se vydávají do přírody čistit ji od plastů a dalšího odpadu, jsou horlivými propagátory vratných plastů, které jsou poměrně běžnou záležitostí hned za našimi hranicemi. Vraťme se ale třeba ke Staré Dámě. Právě během ní měli cyklisté přesně určená místa, na kterých se mohou zbavit svého odpadu. A všichni do jednoho se tohoto nařízení drželi. Stejně tak chodci přírodou většinou svůj sáček s odpadem donesou na místo k tomu určené.

Zkrátka je fakt, že každý by si měl hlídat svou ekologickou stopu. Tedy nejen to, jestli jezdí do práce na kole či autem, ale také to, jak se k přírodě chová. Dobré je, že sport je stále rozšířenější aktivitou a že spolu se změnou životního stylu i stravovacích návyků dochází ke změně i v tomto ohledu. Kromě dalšího se sportoviště k tomuto hnutí přidávají a starají se i o to, jak efektivně u nich funguje klimatizace, plastové kelímky u fontánek jsou dávno minulostí.

Sportovci jdou příkladem

Sportovci stále častěji sahají po funkčním oblečení z organických tkanin, rádi podporují výrobce lokální.

Zajímá vás, jestli se sportovci opravdu chovají tak příkladně? To můžete zjistit už 21. srpna, kdy se na Letné na start postaví běžci AMIX Prima Runu. Sami, se svými pejsky, s rodinou, dokonce i dětmi v rámci dětského běhu. Více na www.amixprimarun.cz.

Partnerem celé akce je společnost FCC, poskytovatel služeb odpadového hospodářství. I to je důkazem toho, že sport a péče o životní prostředí k sobě neodmyslitelně patří.

Užijte si sportovní den na plné pecky s tím, že vaše účast nezničila přírodu, že jste zdatným sportovcem, který dbá nejen o svoje tělo, ale také o životní prostředí. Těšíme se na vás!

Sdílejte článek