Spy Game: Hvězdná hra špionů Brada Pitta a Roberta Redforda

Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech… a po špionech zvlášť, jak se přesvědčíte v neděli ve 22.30 na Primě ve filmu Spy Game. Zamilovaný Brad Pitt v něm totiž skončí v čínském vězení a Robert Redford nasadí všechny své síly, aby jej ze zajetí dostal ven. Držte se, nebezpečná jízda začíná.

Myslíte, že Robert Redford už patří do starého železa? Do staré školy možná, ale rozhodně není na odpis. Naopak, v roli staršího excelentního agenta výzvědných služeb, který se za roky své služby naučil nejeden vychytralý fígl, vypadá skvěle. Přelstít dokáže i vlastní CIA, pro kterou právě odsloužil poslední den. Jeho bývalá domovská organizace totiž od záchrany svého agenta a Redfordova bývalého svěřence Brada Pitta dala ruce pryč.

Už asi tušíte, že záchranná mise nebude žádná hračka. Tak pojal nesnadný úkol i režisér snímku Tony Scott, kterého proslavil např. filmový hit Top Gun. Ve Spy Game nasadí všechny zbraně svého režijního mistrovství, děj rychle postupuje vpřed a prolíná se s pohledy do zajímavé minulosti hlavních postav. Scenáristé se navíc postarali o to, aby i diváci mohli nahlédnout do vyzvědačské kuchyně. Ve scénách školení Brada Pitta na chvíli vstoupí do záhadné školy špionů.

Brad okouzlí svými klasickými zbraněmi – je chytrý, hbitý, trochu idealistický a navíc zamilovaný do další hvězdy filmu. Tou není nikdo jiný, než půvabná Catherine McCormacková, která zazářila už v Gibsonově Statečném srdci. Hlavní hvězdou filmu je ale skutečně Robert Redford, který přesvědčí tváří zkušeného bojovníka, plně se soustředícího na příští riskantní tah.

Tuhle hru může vyhrát jen ten nejzkušenější, když mu ovšem bude přát i trochu štěstí. A to je i ve světě špionů hodně vrtkavá záležitost!

Co vás z filmu Spy Game určitě chytne:

  • Rychlá kamera
  • Flash backy do minulosti
  • Okamžitý vpád do děje
  • Napínavý styl vyprávění
  • Skvělé herecké výkony
  • Tajemná atmosféra výzvědných služeb

Na Roberta Redforda, Brada Pitta a spoustu akce i napětí se podívejte v neděli ve 22.30 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.