Seriály a filmy

27. dubna 2018 11:35

Staňte se svědky Chladnokrevného přepadení

Akční thriller o bandě lidí přepadávajících banky s pořádně temnou atmosférou, skvělým Brucem Willisem a finální pointou, kterou už od začátku lehce tušíte. Určitě se koukejte! V sobotu od 21.30 na Primě!

Profesionálně odvedená bankovní loupež v Cincinnati. Na první pohled na ní není nic neobvyklého, ovšem při podrobném vyšetřování vyjdou najevo dvě věci, které tu úplně nesedí: na místě je nalezeno tělo vedoucího banky, který byl zastřelen, nebránil se a ohledání místa činu vede vyšetřovatele k domněnce, že šlo o chladnokrevnou, předem připravenou popravu. Druhá nesrovnalost se týká jediného otisku prstu, který byl na místě nalezen. Je zvláštní, že by taková „maličkost“ jinak stoprocentně profesionálním lupičům unikla. A navíc otisk patří bývalému vojákovi TJ Jacksonovi, který je již několik let po smrti.

Podívejte se na upoutávku:

Vyšetřování se ujímá agent FBI Montgomery (Christopher Meloni), který zjišťuje podivné souvislosti mezi zemřelým Jacksonem a majitelem banky Hubertem (Bruce Willis). Skupina žoldáků vedená právě Jacksonem měla unést a zabít mladšího bratra Huberta. Následně byl v odvetné akci vyslán jiný tým, aby Jacksona a jeho lidi zlikvidoval, jenže tělo vojáka se nikdy nenašlo.

Akční thriller s pořádnou zápletkou

Při další loupeži v Hubertově bance, tentokrát v jiné pobočce, jsou vykradeny bankovní schránky samotného majitele Huberta a také vlivného politika, senátora Cooka. Na místě opět zemře vedoucí pobočky, muž jménem Dagley, a stejně jako v prvním případě se i zde najde kulka s otiskem TJ Jacksona. Zajímavá je rovněž skutečnost, že i pan Dagley, druhá oběť přepadení, býval dříve vojákem a byl rovněž zapletený do únosu mladšího Hubertova bratra.

Rozplést všechny nitky této zamotané záležitosti není vůbec jednoduché, o to víc, že vyšetřování vede agenty k samotnému nejvyššímu šéfovi banky, který ovšem jakoukoli spojitost s případem rezolutně odmítá.

Christopher Meloni jako charismatický vyšetřovatel a Bruce Willis jako hlavní podezřelý se svých rolí ujali skvěle. Willis s přesnou porcí přezíravého nezájmu a ledového klidu, Meloni naopak s odpovídajícím nasazením a zapálením profíka.

Chladnokrevné přepadení sledujte v sobotu ve 21.30 na Primě.

(Akční / thriller, USA, 2016)

Režie: S. C. Miller

Hrají: B. Willis, Ch. Meloni, D. Bautista, A. Grenier

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.