Seriály a filmy

8. května 2018 14:54

Steven Seagal jako Profesionál

Dennis Hopper se představí v roli nebezpečného teroristy, Steven Seagal zase jako zkušený pyrotechnik žijící z moudrosti Východu. Profesionála si pusťte v sobotu ve 21.35 na Primě.

Swann (Dennis Hopper) je nebezpečný terorista, expert na bomby, který připravuje něco opravdu velkého. Chystá se odpálit bombu, která by dokázala zničit celé Chicago. V patách je mu ovšem polda, který je pro Swanna nebezpečnější než kdokoli jiný. Detektiv Ray Nettles (Tom Sizemore) nedávno přišel o rodinu a při poslední akci mu Swan zabil parťáka.

Podívejte se na upoutávku:

Detektiv Nettles za sebou ale nerad nechává nevyřízené účty. Jemu se na oplátku podařilo zatknout Swannovu milenku Claire (Jaime Pressly), která je velmi schopnou vědkyní. Drží ji na policejní stanici a pokouší se z ní dostat informace vedoucí k teroristovu dopadení. Swann mezitím likviduje jednu budovu za druhou a je jen otázkou času, kdy odpálí své eso v rukávu, nejničivější bombu novodobé terohistorie. Ray se proto rozhodne požádat o pomoc nejlepšího chicagského pyrotechnika Franka Glasse (Steven Seagal). Úlohy jsou jasné: detektiv zneškodní teroristu, Frank se musí postarat o bombu. Pustí se do práce a zdá se, že vše jde podle plánu. Jenže pak vyjde najevo skutečnost, která vše obrátí naruby...

Na americký thriller z roku 2001 se podívejte v sobotu ve 21.35 na Primě.

Asi byste o filmu Profesión neřekli, že...

  • Steven Seagal potřeboval k natočení svých scén pouhých šest dní. Poměrně krátká doba, co? V porovnání s celkovým počtem natáčecích dní, který činil 12 dní (!), to však už takový výkon není.
  • Natáčení bylo původně naplánovano delší, ale bylo přerušeno filmovým studiem. To se totiž rozhodlo pojmout snímek jinak, než jak zamýšlel režisér, a tak mu dílo jednoduše odebralo a scény, které ještě chyběly, doplnili převážně materiálem natočeným pro jiné snímky. Pochopitelně k velké režisérově nelibosti.
  • V baru Jazz Cat si dobře prohlédněte skupinu hrajících muzikantů. Ten s kovbojským kloboukem, slunečními brýlemi a falešným vousem je zamaskovaný Steven Seagal.
  • Německý ovčák Kaos, který ve filmu vyčmuchává výbušniny, je vlastním psem Stevena Seagala.

Profesionál

(Thriller, akční, USA 2001)

Režie: Albert Pyun

Scénář: Paul B. Margolis

Kamera: Philip Alan Waters

Hudba: Serge Colbert

Hrají: Tom Sizemore, Dennis Hopper, Steven Seagal, Jaime Pressly, Nas, Peter Greene, Kevin Gage, Michael Halsey, Romany Malco, Joe Spano, Vanessa Branch, Simona Williams, Stacie Randall, Ice-T, Rozonda 'Chilli' Thomas, Ron Roggé, Laurie Rose, Júdži Okumoto, Norbert Weisser, John Thompson a další.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 2. 2024

Berany možná čekají krušné chvíle. Dobrá zpráva je, že se to zlepší. Pokud jste rodiče, děti budou každých pět minut něco chtít a vy můžete cítit tlak ze všech stran. Ani váš milostný život není imunní vůči pochybnostem, které jako by se vám vznášely nad hlavou. Žádný kompromis pro vás není možný, Berani. Jen vydržte a vězte, že přicházejí klidnější dny.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.