Seriály a filmy

8. ledna 2015 10:00

Gabriela Gabrielová

Studentská Thálie čeká právě na vás!

TV Prima je hlavním mediálním partnerem Studentské Thálie 2015, prestižní celostátní soutěže středoškolské autorské tvorby. Organizátoři akce v těchto dnech se zájmem očekávají přihlášky mladých tvůrců z uměleckých i neuměleckých škol, kteří se mohou hlásit ještě do 31. ledna 2015.

Tématem obou soutěžních sekcí třetího ročníku, Autorského tvaru i Autorského počinu, je SALVA: SLOVA A JINÉ TŘESKUTÉ VĚCI. „Salva oslavy, salva exploze nebo salva smíchu, interpretace jsou různé. Autorské tvary mají stopáže od jedné do patnácti minut a mohou se na nich podílet jednotlivci i skupiny. Do Autorského počinu přijímáme básně, povídky, scénáře her či hudební texty, “ uvádí Mgr. Dana Benešová-Trčková, zakladatelka Studentské Thálie a ředitelka projektu.

Přihlášení tvůrci se sejdou 12. února v kavárně Divadla Na Prádle, kde se potkají s pořadateli soutěže a kde také proběhne autorské čtení oceněných studentů z Ozvěn Studentské Thálie. Nominace Autorských tvarů proběhne 20. února v malostranském Divadle Na Prádle, finále se uskuteční 11. března na Nové scéně Národního divadla. V porotě zasedají renomované osobnosti hereckého a literárního života: Valérie Zawadská, Marie Doležalová, Petr Kolečko, Petr Hruška, Radka Denemarková, Petr Koudelka, Jonáš Hájek, Petr Borkovec…

Studentská Thálie uděluje Ceny Studentské Thálie za Autorský tvar a Autorský počin a jmenuje talentované autory Ozvěn Studentské Thálie, s nimiž pak nadále pracuje. Prezident Herecké asociace, herec a dabér Jiří Hromada uděluje a předává interpretační Cenu prezidenta Herecké asociace. Studentská Thálie je realizována ve spolupráci s Hereckou asociací, Novou scénou Národního divadla, Klubem pražských spisovatelů, Divadlem Na Prádle, Divadlem Komedie a Knihovnou Václava Havla. Záštitu nad ní převzal ministr školství, mládeže a tělovýchovy PhDr. Marcel Chládek, MBA.

Adresa je: info@studentskathalie.cz, kontaktní osoba Iveta Dusbabová, koordinátorka. Přihlašovací formuláře a další informace na www.studentskathalie.cz a na www.facebook.com/StudentskaThalie

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 10. 2023

Dnes se vám může podařit mnoho věcí. Energie je velmi intenzivní. Dávejte si pozor na manipulaci s druhými. Nikdo nemá rád, když mu někdo rozkazuje, a proto buďte taktní. Snažte se nedávat najevo své nadřazené znalosti. Lidé vám to budou mít za zlé, i když máte dobré úmysly (a máte pravdu).

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.