Temný Anděl aneb Zlý mimozemšťan vs. drsný polda

Parádní akční sci-fi komedie naložená na mohutná bedra Dolpha Lundgrena v nejlepší formě. Nenechte si ji ujít v pátek ve 22.15 na Primě!

Existují názory, že po čtyřce Rockyho je tohle nejlepší Lundgrenův film. No zas tak kritičtí bychom k Lundgrenově filmografii asi nebyli, ale je fakt, že film příjemně utíká, nuda nehrozí, nechybějí vtipné hlášky a Dolph se pere jak o život. Řečí jednoho filmového fanouška: „Zkrátka jednoduchej, ale poctivej scífko-akčňáček z dob, kdy ještě akční filmy necenzurovali učitelé z mateřských školek.“

A o co že tu jde? Smrtící mimozemský DJ a drogový dealer v jedné osobě přichází na Zem doplnit zásoby exkluzivního intergalaktického „matroše“. Způsob získávání drogy z lidských mozků ovšem přitáhne pozornost drsného protinarkotického detektiva Jacka Cainea (Dolph Lundgren), který v něm zavětří střet zájmů a po zralé úvaze se rozhodne rozšířit své pole působnosti z Houstonu na celý vesmír, dle hesla „Houstone, už nemáme problém!“

Zajímavosti, které jste o Andělovi zaručeně nevěděli:

1) V Americe byl snímek uveden pod názvem „I Come in Peace“ (Přicházím v míru), i když jeho původní název zní „Dark Angel“ (Temný anděl). Kvůli dvěma jiným snímkům stejného jména se ho ale studio v Americe rozhodlo přejmenovat.

2) Matthias Hues, který hraje proradného mimozemského dealera, musel absolvovat všechny kaskadérské kousky na vlastní pěst, neboť nenašli nikoho, kdo by mu velikostně odpovídal. Matthias měří 196 cm a mimo jiné o filmu prohlásil, že to bylo jeho nejlepší natáčení v kariéře.

3) Kromě poctivé akce a zábavného, věčně se špičkujícího tandemu dvou hlavních poldů se připravte i na vtipné hlášky. Třeba ta: „I come in peace.“ – „And you´re leaving in pieces.“ stojí rozhodně za uznání.

Pár much, co se nevychytalo:

  • Odstín Dianiny rtěnky je na začátku scény v pitevně úplně jiný než na jejím konci.
  • Ve scéně, kdy je Caineův parťák Smith zasažen intergalaktickým terčem a odmrštěn vzduchem pryč, můžete dobře vidět, že nejde o pravého Smithe, ale o kaskadéra.
Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.