TOP STAR Speciál ví, kdo byla osudová žena Ladislava Freje

V dalším speciálu TOP STARu se podíváme na životní osudy herce Ladislava Freje. Jaký je životní příběh muže, který umí vášnivé milostné vzplanutí zahrát, ale i prožít? Ve čtvrtek ve 20.15 promluví na Prima family nejen herec sám, ale i jeho kolegové, přátelé a rodina.

Ač zní tato fráze jako klišé, Ladislav Frej to neměl v životě jednoduché. První syn se mu narodil z manželství s láskou ze studií, po jejich emigraci do Švýcarska však syna desítky let neviděl. Stejně tak přišel na řadu let o maminku, která s jeho mladší sestrou utekla do USA.

Právě o svou jednadevadesátiletou nemocnou maminku se Ladislav Frej nyní stará, a dokonce na čas opustil Prahu a přesunul se do Moravského Krumlova, aby jí mohl být na blízku. Už totiž nechce přijít o další ženu, která je mu drahá.

Poslední výraznou rolí Ladislava Freje byl policejní plukovník Kristián Černý v seriálu FTV Prima Cesty domů. Ačkoliv byl Černý legendou celé hradištské policie, zjistil, že jeho syn Marek je několikanásobný vrah. A než život s černým svědomím, zvolil raději sebevraždu. Pohřeb jeho postavy se v Cestách domů konal zrovna tuto středu.

Před několika lety ztratil milovanou ženu, dámu českého dabingu Věru Galatíkovou, matku jeho potomků Ladislava a Kristýny. Tento životní vývoj by do temné nálady uvrhl nejednoho člověka, Ladislav Frej však již dvě desítky let trpí endogenními depresemi. Jak tyto své vnitřní běsy zvládá?

Ač mu osud nadělil v osobním životě strasti, v tom profesním tomu bylo přesně naopak. Divadlu propadl již v mládí, jako vpravdě renesanční člověk jej dopnil i hrou na housle a zpěv v brněnské Janáčkově opeře. Po JAMU v moravské metropoli získal angažmá v satirickém Divadle Večerní Brno, poté v Pardubickém Východočeském divadle a následně zpět na Moravě ve Státním divadle v Ostravě. Až od roku 1970 začal působit v hlavním městě, kde vystřídal několik scén: Městská divadla pražská, Divadlo na Vinohradech, ale bezpočet silných rolí ztvárnil i v Národním divadle a Divadle S. K. Neumanna.

Supernova Simona Stašová ve speciálu TOP STARu

Ladislav Frej ale není coby herec známý jen fanouškům divadla. Také jeho filmové a seriálové role se zapsaly do povědomí diváků. Nelze nevzpomenout na MUDr. Karla Sovu z Nemocnice na kraji města nebo sympatického patologa z Kriminálky Anděl.

Na TOP STAR Speciál s Ladislavem Frejem se podívejte ve čtvrtek ve 20.15 na Prima family.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 5. 2024

Berani, v posledních týdnech jste možná pracovali na projektech, které vám přinášely dobrý pocit, zejména na projektech, které se týkaly dosažení větší nezávislosti v kariéře. Během tohoto procesu jste si pravděpodobně osvojili některé nové dovednosti a nyní se cítíte dostatečně sebevědomí na to, abyste je mohli využít. Dnešní poslední výbuch odhodlání a vnitřní síly by mohl celý proces završit a dosáhnout vytoužených cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.