TOP STAR Speciálem nás dnes provede rozený komik Josef Dvořák

Ačkoliv ve své Divadelní společnosti ztvárnil nejrůznější role, spojujeme si ho hlavně s postavami určenými dětem – spoustou nepřekonatelných Vodníků a Maxipsem Fíkem, s nímž navždy svázal svůj hlas. Na TOP STAR Speciál s Josefem Dvořákem se podívejte dnes na Prima family od 20.15

Komikem se Josef Dvořák musel už narodit, protože jako vyučený automechanik se o herectví patrně moc dovědět nemohl. Prošel si ochotnickými divadly a v roce 1965 nastoupil do Kladivadla v Ústí nad Labem už jako profesionál.

Popularitu mu přineslo angažmá v Semaforu, kde se brilantně uvedl jako Polednice v představení Kytice a později si tam vytvořil samostatnou skupinu. V roce 1990 byl nucen odejít, a tak si založil vlastní divadlo, s nímž vystupuje dodnes.

Kuchař, moderátor i cirkusák

Zatímco ve filmu na něj příliš výrazných rolí nečekalo, pěkné nabídky dostával od televize. Už v roce 1971 si zahrál menší roli v seriálu Byli jednou dva písaři, v seriálech Nemocnice na kraji města, Návštěvníci nebo Cirkus Humberto mohl předvést i barevnější a dramatičtější herectví. V Dietlově seriálu Rozpaky kuchaře Svatopluka si zahrál hlavní postavu, byť sám neumí uvařit ani míchaná vajíčka, a ještě si jednotlivé díly založené na principu Kinoautomatu uváděl. V osmdesátých letech ho diváci znali i jako moderátora velkých zábavných pořadů Dva z jednoho města.

Čtyři manželství, čtyři dcery

Josef Dvořák se stihl během života čtyřikrát oženit, ale všechny své partnerky jako pravý džentlmen dodnes chválí (s jednou z nich se bral dokonce dvakrát). Nejvíc ovšem tu poslední, Jáju, u níž oceňuje, že dokázala všechny stmelit dohromady a nakonec se s hercovými exmanželkami dokonce i kamarádí. Jen na jednu lásku – Alenku – má bolestivou vzpomínku. Zemřela mu při banální autonehodě v pouhých dvaadvaceti letech.

Josef má čtyři dcery a říká: „Všechny holky mám rád, i když jsem třeba nebyl vždy takovým otcem, jakého by si zasloužily.“ Nepopírá, že divadlo mělo vždycky přednost před rodinou. Dnes ale za nejkrásnější chvíle považuje ty, když se se svými nejbližšími sejde na chalupě nebo si vyjede do hor a udělá si pořádnou túru. Rád také hraje tenis a jezdí na kole, takže rozhodně není ani v 71 letech, tedy „na stará kolena“, žádný pecivál. Ostatně – můžete ho „zkontrolovat“ v pořadu TOP STAR Speciál anebo se na něj přijít podívat na jeho domovskou scénu do Branického divadla, kde nedávno uvedl premiéru Tanečních hodin pro starší a pokročilé.

TOP STAR Speciál s Josefem Dvořákem začíná dnes na Prima family od 20.15.

(kov)

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 10. 2023

Dnes se vám může podařit mnoho věcí. Energie je velmi intenzivní. Dávejte si pozor na manipulaci s druhými. Nikdo nemá rád, když mu někdo rozkazuje, a proto buďte taktní. Snažte se nedávat najevo své nadřazené znalosti. Lidé vám to budou mít za zlé, i když máte dobré úmysly (a máte pravdu).

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.