UKÁZKA: Sektáři obrali důvěřivce o 3 miliony. Co na to česká justice?

Reportážní pořad Očima Josefa Klímy, který TV Prima vysílá v úterý v 21.30, upozorní na počínání sektáře Jaromíra Vojáčka, který silně věřícího Jindřicha Jedličku dokázal v průběhu osmi let obrat o neuvěřitelné 3 miliony korun.

Stačila mu k tomu bezmezná důvěra člověka, který chtěl odčinit údajné hříchy.

Hlavním aktérem reportáže je Jindřich Jedlička, který samozvanému guru, sektáři Jaromíru Vojáčkovi, skončil takříkajíc na špek. Osm let pro něj tvrdě pracoval, poslouchal ho a nosil desátky. V průběhu tohoto období přišel o neuvěřitelné 3 miliony korun.

"Bylo mi to vysvětleno tak, že jsme v minulých životech udělali něco špatně. Buďto někoho zabili, poškodili nebo ošidili – a máme možnost si tento dluh nějak odčinit," vysvětluje v reportáži Marcely Sobotkové Jindřich Jedlička.

"Musím se přiznat, že když jsem s panem Jedličkou mluvila poprvé, měla jsem určité pochybnosti o tom, jestli se všechno mohlo skutečně odehrát tak, jak to popsal. Znělo to prostě tak neuvěřitelně! Navíc pan Jedlička neměl v ruce žádné moc tvrdé důkazy, peníze jim nosil doslova v igelitce, takže policisty čekal docela oříšek. Dali jsme ale dohromady více lidí, kteří měli s manželi Vojáčkovými podobné zkušenosti a možná i tento fakt pomohl vyšetřování," doplňuje autorka reportáže Marcela Sobotková.

Jak případ skončil? Jak se k němu postavila česká justice? I na to odpoví další vydání pořadu Očima Josefa Klímy. V úterý v 21.30 hned po seriálu Svatby v Benátkách.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 9. 2023

Berani, nějaký příjem navíc by vám mohl přinést počítač nebo jiná technologie. Měli byste mít náročný den, ale to, co děláte, vás bude bavit a vyhlídka na peníze navíc vás nadchne. I když o tom teď možná nepřemýšlíte, to, co děláte, by se mohlo rozvinout v lukrativní podnikání, což vás nakonec přivede k otázce, co vlastně chcete v životě dělat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.