V pátek večer se vypravte s Primou na Gulliverovy cesty

Není nad to získat trochu nadhledu, ale čeho je moc, toho je zkrátka příliš. V Gulliverových cestách se chlápek Lemuel Gulliver podfukem dostane k napsání článku o Bermudském trojúhelníku. Během výpravy na Bermudy ale ztroskotá a dostane se do země Liliputánů, tedy opravdu hodně mrňavých lidiček.

Režisér Rob Letterman v roce 2010 vtipně uchopil známou knižní předlohu Jonathana Swifta a přetvořil ji tak, aby byla stravitelná pro všechny. K televizi tak tentokrát můžete zamířit s celou rodinou včetně školou povinných příslušníků. Koneckonců, klasickou literaturu už dnes čte málokdo, tak proč dětem nerozšířit obzory aspoň takto, že?

Takže co vás vlastně čeká? Především přehršel humorných situací vyplývajících z Gulliverovy nadživotní velikosti. Připravte se na zábavné poznávání ostrova a studium života jeho miniaturních obyvatel.

Gulliver, kterého si zahrál Jack Black (King Kong), se stane na ostrově respektovaným a obdivovaným obrem. Jeho rozměry, ale také poněkud lehkomyslná povaha, ho ovšem předurčují k průšvihům. Hned po ztroskotání Gullivera zatkne generál Edwarde (hraje ho Chris O’Dowd), později pomáhá místnímu klučinovi Horatiovi (Jason Segel) namluvit si princeznu (Emily Blunt) a sám dokáže porazit nepřátelskou armádu Blefusciánů. Postupně se ale zamotává do vlastních výmyslů a představ a přijde o veškerou přízeň Liliputánů. Ti se dokonce kvůli němu ocitnou ve velkém nebezpečí. Jak to vyřeší? Nechte se překvapit!

Dobrodružný příběh Gulliverových cest vám připomene okamžiky, kdy jste si sami hráli na piráty nebo dobývali hrady loupeživých rytířů. A humor založený na nutkavé myšlence, co by se stalo, kdybychom se poněkud zvětšili (nebo naopak zmenšili), dodává Lettermanovu filmu to správné koření.

Na výbornou rodinnou komedii Gulliverovy cesty se podívejte v pátek ve 20.15 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.