V premiérovém VIP Prostřeno! se střetnou baviči: bude sranda!

Ve druhé dvojnásobné porci VIP vaření se ve čtvrtek od 20.15 budou na Primě kolem plotny otáčet dva komici, kteří tvořili tvůrčí zábavný tandem: Josef Mladý a Josef Alois Náhlovský.

Josef Mladý pozve své kolegy do útulné vršovické Besedy, kde je kuchyňka a kde je zvyklý se scházet s různými lidmi a přáteli. Tady to má rád, protože je tu velký kulatý stůl, kde ani není potřeba ubrus, a pánové se tudíž nemusí tolik žinýrovat. Venku je počasí, že by psa nevyhnal, domeček je to malinký a nenápadný, tak ho snad po hodině čekání a hledání najde i mrznoucí kolega Pepa Náhlovský.

Ten zná prvního kuchaře ze všech nejlépe, přesto netuší, co ve čtvrtek všechny komiky u stolu čeká. „Celkem se obávám,“ říká Pepa Náhlovský. „Dřív vařil dobře, ale on se taky dobře oženil a má výbornou manželku-kuchařku, tak kuchyni záhy opustil.“

Jenže Josef Mladý také od své ženy leccos odkoukal a připravil si zajímavé menu: plněný hermelín, květákový krém s rokfórem, baskické kuře a palačinky s mascarpone. Je jasné, že něco bude ostřejší, kořeněnější. Nad dezertem Náhlovský nevěřícně vytřeští oči: „Je to možný? Vždyť on ani neví, co to mascarpone je!“ Ve skutečnosti to ale neví Miloš Knor.

Pohodový kuchař Mladý si myslí, že stres do kuchyně nepatří. Jídlo musí být barevné, užívá si, když opéká porce kuřete, španělskou klobásku a papriku na baskické kuře. Skeptik a odpůrce aromatických chutí Náhlovský se netěší ani na předkrm a polévku. „Hermelín? Rokfór? Spíš čekám ty syrečky,“ sýčkuje. Plněný vylepšený hermelín ale návštěvu potěší.Chcete si o pořadu přečíst více? Podívejte se SEM.

Podle Miloše Knora přišlo do hlavního chodu „všechno, co hostitel našel doma“. Je to prý praktický recept z jednoho hrnce, v Baskicku šetřili časem, když museli vyrábět bomby.

Domácí letecký trenažér od znalce letadel a fanouška létání pěkně v teplíčku pány též potěšil, nakonec i největšího brblala večera Josefa A. Náhlovského, přestože nerad létá. Nejraději by si vzal tu hračičku domů… Bezkonkurenčně nejlepší je prý dezert, palačinky s jahodami. „Trvalo to asi hodinu a půl, ale stálo to za to,“ chválí hosté. Jak to ale udělat jinak, když chceme mít palačinky opravdu teplé a čerstvé, že?

Josef Alois Náhlovský

„Až budete u mě, tak uvidíte, jak má takové VIP Prostřeno vypadat!“ holedbá se a slibuje poslední hostitel Josef Alois Náhlovský. Sliby, chyby? Nebo u něj v Luhačovicích proběhne skutečné vyvrcholení ryze mužského týdne? Orgáč, což je název sladké tečky, to slibuje. A proč si mají vzít hosté plavky? Miloš Knor to vezme s předstihem, přestože na ulici leží sníh.

Poslední večer proběhne na Moravě v Luhačovicích, kam je sice cesta daleká, ale kam se všichni těší a kde má pan Náhlovský přítelkyni Janu, fenku Rozárku a hotel. Začne se skromně po krušnohorsku a skončí rozkošnicky orgasmem. Menu posledního komika vypadá následovně: krušnohorské brambrdle, valašská zelnica, vepřovo-kuřecí kokon, opékané rýžové brambory, salsa a orgáč.

Pokud by se něco ztratilo v překladu, jde o levné postní pirožky z brambor a tvarohu, polévkou je bohatá krajová zelňačka s uzeným, následuje roláda z vepřového a kuřecího plněná míchanými vejci, slaninou a paprikou a hostinu zakončí oblíbený koláč s ananasem a krémem zvaný orgasmus. Šéfkuchař má k ruce asistentku a pomocnici Janičku, kterou vůbec nešetří.

„Tímto menu dokázal, že kecá a chce vyhrát,“ tvrdí ohromený Miloš Knor. Normálně šetřivý Pepa se totiž odvázal. „Koupil jsem kvůli vám kilo uzenýho,“ kasá se u polévky. „A kde je ten zbytek?“ zajímají se kolegové? „Toho tři čtvrtě kila?“

Petr Martinák postrádá u polévky pečivo, ale jinak hosté jídlo svorně chválí. Zábavný program se odehraje v lázeňském domě. Hostitel je taktik – kdyby náhodou večeře úplně nevyšla, přebije to zábava. Teprve teď přijde řada na plavky, ale Miloš Knor to má celý večer nějak pomotané. „Jsem rád, že jsem to přežil,“ shrne dojmy unavený a spokojený hostitel, který se bojí, že pánové splní slib, a „odteď už budou chodit jenom k němu“.

Prohlédněte si galerii:

Který z bavičů se ukáže jako nejlepší hostitel? Kdo nakonec vyhraje zájezd k moři? Sledujte VIP Prostřeno! ve čtvrtek od 20.15 na Primě!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 9. 2023

Berani, nějaký příjem navíc by vám mohl přinést počítač nebo jiná technologie. Měli byste mít náročný den, ale to, co děláte, vás bude bavit a vyhlídka na peníze navíc vás nadchne. I když o tom teď možná nepřemýšlíte, to, co děláte, by se mohlo rozvinout v lukrativní podnikání, což vás nakonec přivede k otázce, co vlastně chcete v životě dělat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.