V Prostřeno! se sejdou holky rukolky a samorost Láďa

Tento týden se u prostřeného stolu sejdou čtyři dámy z Prahy, finále patří jedinému muži od Rakovníka. Pan Ladislav je samorost, který má smysl pro humor a srdce na pravém místě. Je to Rom, který krásně zpívá, ale zpěv uslyšíme nejen v pátek.

Jako by ani nešlo o soutěž, tihle lidé jsou k sobě laskaví, vstřícní a tolerantní, přitom to v žádném případě není nudný týden. Velkou bavičkou je trochu střelená kadeřnice Pavla, která si z ničeho nic nedělá a docela dobře umí prodat i neúspěch. „Je to velká herečka,“ myslí si v dobrém Láďa. Nenechte si ujít další Prostřeno! od pondělí do pátku jen na Prima family!

V pondělí překvapila mladá studentka Nicola pestrým moderním menu. Zeleninový salát podávaný v sýrové misce, určené také ke konzumaci, je vtipný nápad, který mile překvapí, někomu i dost zachutná. Chcete vědět, jak si Nicola vedla celý večer? Podívejte se na video zde, kde najdete i kompletní menu.

Co nás čeká v úterý?

Úterní hostitelkaRenata je zcestovalá a kultivovaná důchodkyně, která zamíří se svým menu do Francie, kde nějaký čas žili její rodiče. Na jídelníčku na Malvazinkách se podává pórková polévka z Vichy, dva předkrmy s převahou zeleniny. Červená řepa ale nemá tak jednoznačný úspěch jako špenátová roláda s lososem. Další zajímavá příloha kombinuje brambory, celer a česnek. Pyré je k francouzské klasice – burgundskému hovězímu na víně. Jednoduchý moučník s jablky je tak výborný, že si Láďa řekne o recept. U zdobení květináčů si zazpívá a strhne i hostitelku.

Středa bude zase ve znamení rukoly...

Ve středu si zdravotní sestřička Lucie ve své stylové břevnovské kuchyni povede dobře.Rukola bude na jídelníčku už potřetí, tentokrát oslazená. Nejvíce se jí prý povedl dezert s malinami. Atmosféra a zábava jsou čím dál uvolněnější. Lucie přispěje poučnou lekcí ze své profese; na figuríně si mají hosté natrénovat první pomoc.

Čtvrtek a pečený česnek

Všichni jsou zvědaví, co je čeká ve čtvrtek v Krči. Trošku ztřeštěná kadeřnice Pavla má v kuchyni zmatek, ale nakonec překvapí - podle Ládi by s takovým menu mohla i vyhrát. Mohla, kdyby občas něco nepokazila. Umí z toho ale docela šikovně vybruslit.Největší úspěch má překvapivě pečený česnek, nechybí spousta masa a zajímavá kachní polévka. A jaká bude zábava u takové šoumenky?

Láďa dojme všechnyJediný muž a jediný Středočech týdne pozve soupeřky do obce Čistá u Rakovníka. Hlavou rodiny je dnes spíš jeho žena, která chodí do práce, důchodce Láďa se stará o domácnost a vaří. Chce vyhrát a vytáhnout se před holkami. Čeká ho složitý předkrm s lečem ozdobený sýrovým srdíčkem, maďarská bramboračka, nejvíce však spoléhá na svůj oblíbený „šafářův mls“. Láďa přesvědčil, že „dobrý člověk ještě žije“. A všechny bez rozdílu dojme jeho závěrečné vystoupení s místním sborem.

Nenechte si proto ujít celý středočeský týden ani dojemné finále pořadu Prostřeno! na Prima family, každý den v 18.00.

Další informace a profily soutěžících najdete na stránkách Prostřeno!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.