V Prostřeno! to tento týden bude pěkná Itálie

V plzeňském Prostřeno! se sejde parta mladých lidí. Nic ale nenasvědčuje, že jsme v metropoli piva, protože vaří „přátelé italské kuchyně“. Přesvědčte se každý všední den od 18.00 na Prima family.

Vážný start

První hostitel Václav (28) má rád italskou kuchyni, s oblibou ji vaří ženě a dětem. Hostům připraví nevšední spojení telecího s tuňákovou omáčkou, známé jako vitello tonnato. Zariskuje s rajčatovou polévkou a pár jízlivých poznámek schytá za starší pečivo. Vaškovy špagety carbonara připadají studentce Veronice příliš obyčejné, taková jídla vaří denně. Plzeňská pětka je kritická a hostitel se bojí, že ho zradí zmrzlina i čokoládový fondant. Zavděčí se nakonec rodinným koncertem?

Bohémské úterý

Úterní hostitelka Veronika (21), studentka umělecké školy, se také inspirovala italskou kuchyní. Salát Caesar rozpoutá debatu o původu pokrmu, použitých surovinách a složení zálivky. S omáčkami je v úterý vůbec potíž. Ricottové noky s kotletou po italsku by si také zasloužily více vláhy. Jsou suché a maso málo propečené. Po špenátové polévce se i třetí chod dočká zdrcující kritiky. A do toho přestane téct v domě voda! Povede se alespoň závěr v podobě panna cotty a pantomimy?

Časová tíseň

Jak se s večírkem vypořádá krizová manažerka Lucie (31)? Pět lidí, dva druhy masa a jeden kontaktní gril… Zjevně hrozí časový skluz. Kuřecí vývar je ohodnocen jako mastný a podprůměrný. Než se pánové dočkali krkovice a dámy krůtí kapsy, jídlo vystydlo, maso vyschlo a tatarka není tatarka. A proč Lucii tak dlouho trvá „třepací dort“, když ho prý jinde sfouknou raz dva? Lucka je naštěstí pohodářka. Na pomoc si přivede svého svěřence Mariana a zatančí break dance. Ale proč musí nakonec někdo ochutnat červa z červovice?

Krvavá zábava

K italské kuchyni má blízko i maminka a servírka Michaela (26), která pracuje v pizzerii. Hosty čeká další Caesar salát. Bude chutnější než v úterý? Míša se nechce honit a podává jen tři chody. Paglia e fieno jsou dvoubarevné široké nudle se žampiony, šunkou a smetanou, trochu všední, ale dobré jídlo. Hostitelka dost spoléhá na moučník s horkou čokoládou. Ale malinový mřížkový koláč poněkud vzdoruje a na čokoládu se skořicí ani nedojde. Zato bude divoká zábava. Milovnice kickboxu předvede s přítelem ukázku zápasu a pak dostanou příležitost hosté. Václav hned padne, zato Jan se strefí Míše rovnou do nosu. Poteče červená…

Páteční výbuch

Obchodní zástupce Jan (29) si to odnese za celý týden. Menu soupeře zklame a jeho vzhled a chuť ještě víc. Nepovedené mastné omelety a zelňačka „couračka“ s Janovým nevkusným komentářem dámy natolik znechutí, že je přejde chuť i na „pikantní“ kuřecí řízek plněný špenátem s přemírou česneku. Zábava v podobě ohňostroje za denního světla Václava rozesměje a dívky vystraší, hostitel se však nenechá rozhodit. A moučník? Milovník paranormálních jevů si rád hraje a malinový dort vypadá, jako by ho upekly děti. Jan je zkrátka samorost, ale právě takoví lidé jsou kořením pořadu Prostřeno!

Nenechte si ujít, jak dopadne celotýdenní bitva o 50 000 korun a kdo odejde z plzeňského Prostřeno! s plnou peněženkou. Dívejte se s námi od pondělí do pátku v 18.00 na Prima family a zapojte se do diskuze na webové stránce Prostřeno!, kde najdete i další informace, profily soutěžících, všechny recepty a odvysílané epizody.

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.