VIDEO: Jak to mají v Itálii s Ježíškem? Dozvíte se (a nejen to) v Prostřeno!

Středeční hostitel Lillo (36) je čistokrevný Ital. Ostatní soutěžící proto velmi zajímalo, jak to v Itálii mají s Ježískem, co jsou to antipasti (že by těstoviny) a jestli má tenhle pohledný chlap v České republice partnerku. Sledujte Prostřeno! na Primě od 17.50!

„No Lillo, no party“ tvrdí anglicky výmluvný slogan v bytě třetího hostitele, v Ostravě již domestikovaného Itala s dlouhým jménem zkráceným na Lillo. „Jsem temperamentní veselý člověk, mám rád teplo a slunko a žiju v Česku, kde je zima,“ usmívá se nad těmi rozpory bavič týdne.

A po asijském a ruském večeru nás čeká večírek v italském duchu. Prosecco je příjemným zahájením celé večeře. Menu je v italštině, tady tlumočník Lillo překlad do češtiny vynechal – ať soupeři tápou a těší se.

A co Slezany čeká?

V předkrmu, z něhož si každý nabídne, co hrdlo ráčí, jsou samé zdravé a aromatické věci: pečené papriky, caprese a grilovaný lilek, olivy a sýry. Cizrnová krémová polévka s hlívou ústřičnou, v jejímž základu je špek a pórek, má asi nejmenší úspěch. Na hlavní chod jsou dvojí čerstvé těstoviny, ale koupené! Na ravioly a tortellini podáváné s šalvějí na másle a se smetanovou omáčkou si hosté docela počkají, i když je to polotovar, což je asi největší výtka k středečnímu vaření. Polotovarem je i přesladký dezert. Koupené trubičky, plněné vlastním krémem z ricotty, jsou ozdobené drcenými pistáciemi a višní. A poté, co se hosté dozvěděli něco o italském Ježíškovi a vánočních zvycích, přijde nakonec i praktická ukázka: Papa Natale rozdá dárečky a do sicilské taneční show vtrhne italský policajt. Kdo to ruší noční klid?! Uchlácholí ho štamprlička?

A co zajímalo nejvíc ostatní?

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.