VIDEO: Kdo z Prostřeno! ochutnal psa a komu to přišlo dost nechutné?

Sympatická hostitelka Marie (32) se rozhodla svým hostům ukázat, jak chutná může být romská kuchyně. Došlo tak i na pražený vepřový bůček s lokšemi, tradiční to romský pokrm. Hovor se však samozřejmě stočil i na nechvalně proslulou konzumaci masa psího, kočičího a vůbec všelijakého...

„Byla jsem rozhodnutá taktizovat a dávat nízké bodování, ale pod vlivem včerejška jsem se rozhodla, že budu spravedlivá,“ říká sympatická Maruška, v níž evidentně zvítězila pravda a láska nad lží a nenávistí.

Navíc si s nadhledem utahuje ze svého romského původu: „Nemusíte se bát, nikomu ze zahrady slepice nezmizela, poctivě jsem ji koupila,“ představuje hlavní surovinu vydatné polévky s domácími nudlemi. Kromě svého menu se zelnými závitky plněnými rýží a masem v rajském protlaku a lososem se zeleninou a ovocem uvaří pražený bůček s pleckem.

K tomu upeče nasucho na plotýnce bramborové placky. „Každý cikán, když má hlad, tak by si dal gurček a lokše. Doufám, že jste si nemysleli, že vám budu péct psa,“ prezentuje oblíbené jídlo romské kuchyně. Zdá se, že chutná i soupeřům, přestože debata u stolu může být pro někoho poněkud nechutná. Jarka se např. zajímá, zda v závitku není zabalená kočka nebo nutrie.

Zelí na golubce se trochu připálilo a v množství jídel, kam ještě přibyl rýžový ovocný salát, Marie zapomene předvařit karotku na glazovanou mrkvičku k rybě – což je asi největší chyba její večeře, kromě toho, že lehce nestíhá. Kuchařka miluje kombinace sladkého a slaného a losos s brokolicí a mraženým ovocem působí na talíři rozpačitě.

Ale pozorná hostitelka se nenechá rozhodit. Působí klidně a doufá, že všechna překvápka včetně romské hudby s čardášem vyjdou. Roztancuje Marie i zamlklé muže?

Dívejte se v úterý v 18 hodin na Primě na Prostřeno!

A už teď se podívejte, jak se u stolu řešila konzumace (nejen) psího masa:

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.