VIDEO: Tetování v Prostřeno! To tu ještě nebylo

Na severu Moravy se sejdou tři ženy a dva muži, aby podle zpřísněných pravidel zkusili vyhrát padesát tisíc korun. Uvařit musí minimálně čtyři chody, bonusový kulinářský úkol je překvapením. Nevyzradí první hostitelka, co všechny soupeře čeká?

Bude zajímavé sledovat, jak se se zadáním Slezané vyrovnají. Někdy budou nuceni trochu pozměnit plány a doplnit nákup – většinou o láhev něčeho ostrého. Přesto se nikdo neopije… Parta je to vyrovnaná, i když jde spíš o soupeřící jedince než o kolektiv. Až ve finále se soutěžící spojí, aby potrápili benjamínka Martina. Bude Gábina trochu „frfňa“, jak se obávají opravdový chlap Zbyněk i Naďa? První premiérové Prostřeno v obvyklém čase už o prázdninovém pondělí na Primě!

Pondělí: mladá maminka Lenka Natálie

Jedna hostitelka, ale dvě jména. Lenka Natálie z Frýdku-Místku vystudovala hotelovku, tak si snad poradí i s premiérovým úkolem. Flambování měla ostatně v osnovách. V ložnici má boxovací pytel a bílou myš, což by se pánům určitě nelíbilo. Její předkrm ohlášený jako „sloní žrádlo“ malinko děsí. Je to ale salát à la ševcovský mls, navíc s domácími rohlíčky. Proč ho hostitelka přiřkla tlustokožcům? „Protože se ho sní většinou hodně,“ směje se.

Podívejte se na "sloní žrádlo":

A proč ostatním nechutnalo:

Jemná krémová česnečka zklame milovníky česneku. Je ho v ní málo. Co se skrývá pod označením děkanský řízek? Naložená panenka a marinovaná kuřecí prsa v bylinkách. Jen nějaký ten sos k bramborám ve finále chybí...

Úterý: obchodní zástupkyně Gabriela

Výrazná Gábina je Ostravačka, obchodní zástupkyně pro rádia, kam prodává reklamu. Přiznává, že ve svém útulném a čistém bytečku nevaří často. Nemá zatím pro koho. Tvrdí, že v životě flambovala jednou a naposled. Což je ale omyl, drahá Gábino! Minimálně v úterý tě to ještě čeká. A ovoce to už nebude. Její dvojitý předkrm – pečený bůček na medu a pasta s citronovo-parmazánovou omáčkou – by mohl hosty nadchnout. Do Itálie také míří špenátový krém s pancettou. Hosty dále čeká jemné hovězí na zelenině, což je překvapení v podobě měkoučkých hovězích líček, a gratinované brambory.

Jak Gábina líčka připravovala?

A jak byli hosté z líček překvapení?

Středa: nezaměstnaná servírka Naďa

Kdo tipoval, že Naďa z Třince uvaří tradiční českou baštu, má bod. Martin už neví, jak vlastně vypadá zavářka játrová rýže. Do hovězího vývaru hostitelka překvapivě přidala i kuřecí skelety.

Přesto ale hosty nenadchla. Proč?

Hosty potěší, že k dušenému zelí dostanou dvojí maso a dva druhy knedlíků. Uzené vepřové a pečenou rolovanou krkovičku, karlovarský i bramborový knedlík, na zapití přijde i pivko s obsluhou! Nebude to ale spíš o kvantitě než o kvalitě? Naďa je totiž strašně nervózní, a když zjistí, že musí také flambovat, přidá k nepečenému jahodovému dortu ještě teplé palačinky.

Naďa trošku nestíhala...

Čtvrtek: podnikatel Zbyněk

Pozorný hostitel, a navíc šikovný ženatý chlapík, který toho prý hodně zná a umí. Takový je dvojnásobný táta Zbyněk. Obchodní zástupce z podhůří Beskyd se pustí do hovězího vývaru, tentokrát ale s celestýnskými nudlemi. Možnost porovnání vývarů potěší Gábinu. Bude Zbyňkova polévka silnější? Co bude vášnivý kuchař flambovat? Maso. Ale musí ještě skočit pro koňak… Stejně jako včera je prvním chodem večeře salát s kuřecím masem, zeleninou a sýrem, ale s kupovaným česnekovým dresinkem. Hostitel Nadin salát s jogurtovou zálivkou zkritizoval...

Mrkněte se, jakou netradiční zábavu si Zbyněk připravil:

Jak si hostitel poradil s roládou?

Pátek: číšník a snílek Martin

Ostravák Martin má na hlavě nové číro, je to sympaťák a benjamínek týdne. To nejlepší na konec? Atmosféra určitě, naši Slezané se konečně baví, i když na účet nervózního hostitele. O jídle to ale neplatí. Martin dost improvizuje, hosté se načekají. Že by přecenil síly? Lehčí moderní menu zahájí zelený salát s mozzarellou a olivami, který soupeřům připadá příliš snadný na přípravu. Martin si nechal od strýce přinést sadu příborů, jenže zapomene rozdat vidličky. Také by měl příbory přeleštit. S čistotou je poněkud na štíru. Lenka Natálie najde na talíři vlas a Gabča zbytky vosku.

Martin připraví tyrolské knedlíčky. Znáte je? Podívejte se na video:

A proč polévka s tyrolským knedlíčkem hosty moc nepotěšila:

Sledujte nové díly Prostřena! každý všední den od 18:00 na Primě!

Profily účastníků, recepty a videa najdete na webu Prostřeno!

Líbí se vám nová pravidla? Nebojte se diskutovat ZDE.

Všechna videa Prostřeno! uvidíte i na Prima Play.

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 10. 2023

Dnes se vám může podařit mnoho věcí. Energie je velmi intenzivní. Dávejte si pozor na manipulaci s druhými. Nikdo nemá rád, když mu někdo rozkazuje, a proto buďte taktní. Snažte se nedávat najevo své nadřazené znalosti. Lidé vám to budou mít za zlé, i když máte dobré úmysly (a máte pravdu).

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.