Vlastním Kodexem spravedlnosti se řídí Nicolas Cage

Slušná akce a přiměřeně drsná, temná atmosféra prosycená touhou po pomstě. A závěr? Naplno bourající zajeté hollywoodské pořádky. Na tuhle akční oddechovku s Nicolasem Cagem v hlavní roli si rozhodně udělejte čas!

Paul Maguire (Nicolas Cage) je muž s bohatou kriminální minulostí. Před mnoha lety však nekalé praktiky pověsil na hřebík a nyní vystupuje jako úspěšný podnikatel žijící spořádaným životem spolu se svou novou ženou a šestnáctiletou dcerou Caitlin, před kterou svou minulost pečlivě střeží.

Podívejte se na televizní upoutávku k filmu Kodex spravedlnosti:

Jednoho dne odcházejí manželé na důležitou obchodní večeři a Caitlin nechávají doma samotnou se dvěma jejími kamarády. Během večeře se Paul dozvídá o vloupání, ke kterému v jejich domě došlo. Dovnitř vnikli maskovaní muži, oba Caitlininy kamarády zbili a dívku unesli.

Zoufalý Paul se obrací na své dávné přátele, Dannyho a Kanea, se kterými kdysi zabili kurýra ruské mafie a obrali ho o přepravovanou zásilku – pořádný balík peněz. Tím svou gangsterskou dráhu ukončili a k jejich velkému štěstí se okradený mafiánský boss Chernov nikdy nedozvěděl, kdo byl za zločin zodpovědný.

Pátrání na vlastní pěst

Nyní jsou všichni tři kamarádi opět spolu a pouští se do pátrání na vlastní pěst. Bohužel zanedlouho poté je Caitlin objevena mrtvá a jak zjistí pitva, zastřelená byla zbraní Tokarev TT 33, oblíbenou zbraní ruské mafie. Právě té ruské mafie, kterou naši přátelé před lety obrali. Právě té ruské mafie, které šéfuje Chernov.

Paul se rozhodne Chernov vylákat z bezpečí. Naplánuje sérii konfliktů, které mají mafiánského bosse přinutit k akci, a odpověď na sebe nenechá dlouho čekat. Chernov přepadne a unese Kanea, přičemž ale neustále tvrdí, že se smrtí Caitlin nemá nic společného. Při výslechu Kane přizná starou loupež, což se samozřejmě ukáže jako dosti neprozřetelné. Paul začíná mezitím podezírat Dannyho, že kdysi ve vězení vykecal, kdo tehdy Chernov obral, a v hádce přítele omylem zabije. Zůstává tak zcela sám, plný vzteku, zoufalství a nenávisti, a to ještě netuší, jak velké překvapení ho v souvislosti s odhalením vraha jeho dcery čeká.

Možná jste o filmu Kodex spravedlnosti nevěděli, že…

  • Originální název snímku zní Tokarev a je inspirován inkriminovanou střelnou zbraní, která byla v Rusku svého času velmi populární. (Přečtěte si více o nejnovějších ruských strategických zbraních.) Používala ji i sovětská armáda a během první světové války ji ve svém arzenálu měly i československé jednotky.
  • I mistr tesař se někdy utne. Kolem 42. minuty filmu, když Chernov přichází do místnosti, kde sedí Paul Maguire, si můžete na hodinkách všimnout času 13.50. V jednom z dřívějších záběrů se ale na obrazovce objeví čas 13.54 a později je jasné, že hodiny nejdou a na čas 13.50 jsou nastavené.
  • V 53. minutě si povšimněte Paulových kloubů na rukou, které jsou celé omlácené a zkrvavené. O pár vteřin později jsou však jako zázrakem bez poskvrnky.
Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.