Vrátí se princ Kaspian na trůn? Podívejte se na další díl Letopisy Narnie

I když vypadají stejně jako ostatní, tyhle děti nejsou úplně obyčejné. Mohou putovat časoprostorem, přenést se do bájné země Narnie, kde se z nich stávají králové a královny. A přicházejí právě včas. Narnii opět hrozí záhuba. Dokáží zkázu odvrátit? Uvidíte v neděli od 21:30 na Primě.

Až si v sobotu večer zapnete televizi Prima, dovolte si vystoupit z běžné reality a užívejte si nádherný svět fantazie! Lidské děti se v něm pokusí zachránit prince Kaspiana, mluvící zvířata, jednorožce, skřítky, hodné fauny, kentaury a další pohádkové národy země Narnie.

Sourozenci Lucinka, Edmund, Zuzana a Petra Pavensiovi se vrací do Narnie přesně rok poté, co spolu s mocným lvem Aslanem vyhráli bitvu nad zlou Bílou čarodějnicí. Rok žili opět v realitě válkou sužovaného Londýna, ale nyní je do Narnie přivolává kouzelný roh, který patříval Zuzaně. Ačkoliv ve světě lidí uplynul jen rok, v Narnii 1300 let. A tak jsou i někdejší královny Zuzana a Lucinka a králové Petr a Edmund pro Narniany už pouhou legendou.

Brnění a zbraně pro hrdiny Narnie vznikaly v Praze!

Zemi dočasně vládne bratr mrtvého krále Kaspiana IX., zlý Miraz. Všechny národy, které v Narnii dříve žily, zatlačili jeho vojáci hluboko do lesů a tvrdě je potírají. Protože chce Miraz královský trůn pro sebe a svého právě narozeného syna, touží po jediném: zbavit se legitimního královského následníka, prince Kaspiana X.

Jak udělat z člověka skřeta? Pohled do zákulisí filmové magie

Jenže právě ten má u sebe kouzelný roh, zatroubí a zachrání se před smrtí tím, že přivolá pomoc – děti Pavensiovy. Ale o trůn se bude muset ještě hodně bojovat. Vrátí se také mocný lev Aslan a pomůže Narnii a dětem i tentokrát?

Na co se můžete těšit:

  • Skvělé masky a triky. Velkou roli hrají tentokrát zástupci národa trpaslíků – Nikabrik a Dýnil. Jen namaskovat jednoho z trpaslíků prý trvalo denně tři a půl hodiny. Tým maskérů tedy přicházel do maskéren kolem druhé hodiny v noci, aby stihli upravit všechny herce na ranní natáčení. Na maskách herců a komparzu pomáhalo hlavními designérovi na 46 dalších maskérů.
  • Úžasné bojové scény. Dobro bojuje proti zlu! Vše naprosto vizuálně propracované, velmi akční je velká závěrečná bitva, ale napětí ze soubojů si užijete například i při nočním přepadení hradu. Pro natáčení se vyrábělo velké množství nových zbraní – na 600 kusů halaparten, rapírů, štítů, kuší a luků. Také herečka Anna Popplewell, která hraje dívku Zuzanu, si stěžovala, že si v minulém díle moc nezastřílela ze svého nádherného luku. A tak jí to pan režisér tentokrát vynahradil.
  • Nádherná příroda i vybudované lokace. Natáčelo se na Novém Zélandu, ale hlavně v také v Česku, Polsku a Slovinsku. V Česku to byl pražský Barrandov a také vesnička Neznabohy blízko Ústí nad Labem. Filmaři museli některé scény dobudovat – jako například hrad zlého krále Miraze. Režisér Andrew Adamson nechal vystavět sídlo, které se inspirovalo francouzským hradem Pierrefonds. 200 tesařů a štukatérů stavělo hrad skoro pět měsíců. Další důležitá vrcholná scéna filmu probíhá u řeky, kde se bojuje o most. Aby mohl štáb nechat postavit speciální most, musel dokonce ve Slovinsku na čas odklonit koryto řeky Soča.

Jak se točí s dětmi:

  • Malé Lucince vypadly při natáčení dva mléčné zuby. Takže jí museli nechat filmaři udělat dočasný můstek, aby mezeru zakryli.
  • Anna Popplewell (Zuzana) si z natáčení odskočila na maturitní zkoušku a následný ples.
  • Skandar Keynes alias Edmund mezi natáčením obou dílů vyrostl o 17 centimetrů, ale stejně to nestačilo. Když se točila nebezpečná scéna, kdy Edmund klouže po příkré střeše, nedokázali filmaři najít za Skandara kaskadéra stejné výšky. Takže to nakonec musel natočit mladý herec sám. Aby toho nebylo málo. Musel mít na sobě přivázanou ještě i drahou kameru.

Druhý návrat do fantastické země Narnie je stejně dech beroucí zážitek jako předchozí díl. Jestli jste ale jedničku neviděli, nevadí. Oba filmy na sebe navazují jen volně. Dívejte se v neděli večer ve 21:30 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.