Vše o novém seriálu Linka. Podívejte se na předpremiérové ukázky!

Profesionálové mají také svůj soukromý život. Jak se daří vybalancovat obě roviny nezbytné pro spokojený život všem, kteří se objeví ve čtyřech dílech původní minisérie televize Prima Linka? To sledujte v pondělí a ve středu na Primě!

Odpověď na úvodní otázku zní: Jak kdy a jak komu. Profese, kterou si zaměstnanci tísňové linky zvolili, je nesmírně psychicky vyčerpávající. Do toho se postavy seriálu ocitají na soukromých osobních křižovatkách.

Komu se daří „nechávat emoce doma“ a kdo si své soukromé starosti nosí s sebou do práce? To sledujte už v pondělí a ve středu na Primě!

Podívejte se na první upoutávku na premiéru očekávaného seriálu Linka:

Minisérie Linka si klade za cíl jediné. Ukázat, že na lince 112 pracují také jen lidé, kteří kromě dalších schopností musí umět přesně rozdělit pracovní a soukromý život. Právě na ně totiž spoléhají volající, kteří potřebují pomoci zachránit život, uhasit požár a vyřešit další stovky složitých situací. Denně, každou hodinu, každou minutu.

Co díl seriálu Linka, to několik případů

V každém díle seriálu Linka jsou zachyceny nejen případy s výjezdem složek IZS, ale také drobné případy, které se dají vyřešit po telefonu – pouze necelých 10 % volání na tísňové linky totiž končí výjezdem některé ze složek IZS. Velmi často jde o psychickou podporu a pomoc, kterou například starší osamělý člověk nemá, a tak vyhodnotí celou situaci jako krizovou a volá o pomoc.

Exkluzivní ukázka: Vyřešit takové volání o pomoc nebude vůbec snadné.

V celém seriálu se tedy střídají nejen konverzační, ale také akční obrazy, které byly velmi náročné na realizaci. Tým, který se na jejich přípravě podílel, odvedl skvělou práci – byť se jedná o fikci, působí zcela věrohodně, až dokumentaristicky.

Druhý případ zase ukazuje složitou práci krizového interventa. Podaří se mu zachránit rodinu, kterou ohrožuje zbraní její otec?

Inspirováno skutečností

Právě míra autentičnosti jednotlivých obrazů má nesmírný vliv na uvěřitelnost sehraných situací. Zároveň je třeba podotknout, že byť se jedná o fikci, mají všechny epizody jedno společné: Byly inspirovány skutečností a zdramatizovány tak, aby se k divákovi dostal zajímavý výstup dokumentující práci všech složek IZS. A tedy i lidí pracujících v pozadí – na dispečinku. Jejich práce je totiž mnohdy stejně riskantní i adrenalinová jako práce těch, kdo musí poskytnout pomoc přímo v terénu.

„Věříme, že seriál Linka se stane u diváků stejně oblíbeným jako seriál Modrý kód. Jsme rádi za plné nasazení všech, kdo se na přípravě seriálu podílejí. S ohledem na dramatizaci jednotlivých případů je jasné, že se realita na dispečinku jakékoliv tísňové linky od fikce, kterou v rámci seriálu nabízíme, liší," říká Lucia Kršáková, ředitelka výroby TV Prima.

Velké díky tedy patří i všem odborným poradcům, kteří na seriálu spolupracovali a kteří mu pomáhali vytvořit realistický dojem.

Sledujte už nyní také extra sestřih z premiérových dílů seriálu Linka:

Herecká esa v hlavní rolích

Ivana Chýlková (Zuzana Radová)

Zuzana Radová je profesionální policistka, která se své profesi věnuje již mnoho let, a právě z toho důvodu si často osobuje právo řídit ostatní. Protože všude byla, vše zažila…

Toto říká o své roli herečka Ivana Chýlková:

Svou nadřazeností irituje mladého kolegu Filipa, který je s ní de facto v permanentním konfliktu. Její manžel, profesionální hasič Richard alias Richie, se vážně zraní během výkonu služby a její synové se prakticky ve stejném okamžiku stanou účastníky dopravní nehody. Přes veškeré osobní problémy musí Zuzana zachovat chladnou hlavu a vyřešit nejen osobní, ale také pracovní komplikace. Kvůli roli Ivana Chýlková poprvé oblékla uniformu.

Ondřej Brzobohatý (Filip Mrkvička)

Filip Mrkvička zastával pozici krizového interventa a vyjednavače u speciální pořádkové jednotky policie. Vzhledem k tomu, že porušil předpisy a je s ním vedeno správní řízení kvůli profesnímu pochybení, je převelen na tísňovou linku.

Poslechněte si, jak Ondřej Brzobohatý představuje roli v seriálu Linka:

Protože jeho kariéra stagnuje a svou budoucnost si rozhodně nepředstavoval tak, jaká je nyní realita, komplikuje život všem, kdo s ním pracují. Je výbušný, prchlivý, porušuje pravidla. Navíc je zamilovaný do vdané ženy a věří, že ta se kvůli němu rozvede, což se neděje. Ani to mu na nadhledu nepřidá.

Eva Leimbergerová (Jana Motýlová)

Jolana Motýlová pracuje jako policejní psycholožka. Není policistkou z povolání, ale civilní pracovnice a tísňová linka často využívá její služby. Pomáhá obětem při zásahu nebo při následné péči. Jejímu psychickému rozpoložení ale nepřidá to, že chce i s dcerou odejít od manžela.

Takto představuje svojí roli Eva Leimbergerová:

Martin Hoffman (Theodor Franz)

Theodor Franz je původní profesí lékař. Když jezdil se záchrannou službou, měl problémy s alkoholem, proto byl suspendován a nakonec se ocitl na dispečinku tísňové linky.

Podívejte se na Martina Hofmanna v ukázce:

Aniž by na své image rebela jakkoli pracoval, právě ona problematičnost a škraloupy v minulosti, které netají, mu dodávají na přitažlivosti u žen. A které umí beze zbytku využít…

Vladimír Kratina (Karel Mazanec)

Karel Mazanec je bývalý aktivní hasič, nyní, před důchodem, pomáhá lidem ještě na tísňové lince. Ze šťastně ženatého a nekonfliktního Karla vyzařuje klid a moudrost letitých zkušeností, proto je pro ostatní přirozenou autoritou a často se mu svěřují se svými soukromými problémy.

Další postavy seriálu Linka:

Martin Finger jako Richard „Richie“ Rada – manžel Zuzany – hasič

Roman Vojtek jako Mojmír Černík – policista

Sandra Černodrinská jako Monika Kučerová – záchranářka

Annette Nesvadbová jako Anežka Bílková – záchranářka

Jana Sováková jako Karin Nohová – hasička

Matěj Šíma jako Michal Hnilička – hasič

Režie: Jiří Chlumský, Martin Kopp

Kreativní producent: Lenka Hornová

Výkonný producent: Simona Brdičková

Produkční supervize za FTV Prima: Lucia Kršáková

Scénář: Lenka Hornová, Lucie Konečná, Magdalena Turnovská

Dramaturgie: Jana Skořepová


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.