Výbuch bude v pět. Připravte se na něj se sobotní rodinnou komedií

Hlavní hrdina rodinné komedie Výbuch bude v pět Ludvík bude určitě jednoho dne nadějným fyzikem. Jen aby se toho dožil! Jeho pokusy totiž zatím končívají vždy spíše katastrofou, než vědeckým úspěchem. Zpříjemněte si sobotní dopoledne s televizí Prima. Snímek vysíláme ve 14:25.

Největší vášní žáka páté třídy Ludvíka Čtrnáctého je fyzika. Všechen svůj volný čas proto věnuje různým fyzikálním pokusům, které však v drtivé většině končí katastrofou. Vznik elektrického náboje ověřuje třením rukojeti starého deštníku jedním z králíků svého souseda, vliv hmotnosti na volný pád pouštěním vejce a melounu ze střechy samoobsluhy ve chvíli, kdy dole prochází školník Hnízdo, apod.

Vrcholem Ludvíkových pokusů by měl být pečlivě naplánovaný výbuch, jímž si hodlá ověřit šíření zvuku ve vodě. Připraví nálož a vše si zaznamená do velkého sešitu. Ten se však dostane do rukou učitele fyziky Lumíra Kostečky, který se rozhodne neznámého „fyzika“ vypátrat...

Co vás bude bavit:

  • Až životu nebezpečné scény s všelijakými fyzikálními pokusy
  • Mladinká Mahulena Bočanová. Schválně, jestli ji poznáte!
  • Pokud máte rádi fyziku, vaše srdce zaplesá. Snímek se totiž netočí téměř kolem ničeho jiného a na rozdíl od ostatních, tady se fyzikální pravidla dodržují.

Dětskou komedii Výbuch bude v pět natočil v roce 1984 režisér Josef Pinkava (Chlapi přece nepláčou, Terezu bych kvůli žádné holce neopustil, Ivana v útoku, Metráček či Kopretiny pro zámeckou paní) podle scénáře Aleny Vostré. Režisér Pinkava za něj dostal XXIV. festivalu filmů pro děti v Gottwaldově Cenu Čs. filmu Střibrnou píšťalku.

Věříme, že se u něj budete bavit minimálně stejně dobře jako festivalová porota a diváci, kteří jej nakonec ocenili. Nezapomeňte si tedy Primu zapnout v sobotu ve 14:25!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 5. 2024

Berani, snažte se příliš nezaplést do případných konfliktů, které se kolem vás odehrávají. Vaším úkolem je uklidnit situaci a vnést do ní praktičtější pohled. Pokud se zamotáte do akční fáze snah, aniž byste se nejprve zamysleli nad tím, co vlastně děláte, můžete věci ještě více zamotat. Odstupte od ohně, místo abyste se do něj vrhali po hlavě.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.