Vymodlený miláček divaček Marek Němec: Drsné podmínky při natáčení seriálu Sestřičky

Dva roky chodily do televize Prima neúnavně dopisy divaček seriálu Modrý kód a předmět byl jediný: Vraťte nám Hofbauera! Vraťte nám Marka Němce! Přání bylo vyslyšeno a Marek Němec alias doktor David Hofbauer je zpátky v Rubavě. O bezbolestném natáčení v čistém ateliéru si ale zatím může nechat zdát. Tvůrci seriálu Sestřičky mu totiž chystají jednu akční scénu za druhou. Ta nejnáročnější ho čeká už dnes večer na Primě!

Na dlouhé dva roky zmizel Marek Němec televizním divačkám z očí. Skončit s natáčením si přál sám. „Byla to souhra důvodů. Neměl jsem čas na nic jiného, týdně jsem se učil kvanta textu a řekl jsem si, že bude dobře, když odejdu v nejlepším. A taky jsem si nechtěl zvyknout na peníze, chtěl jsem zkusit žít skromně,“ vysvětluje dnes své tehdejší rozhodnutí vystoupit z nekonečného seriálu Marek Němec, jehož podstavu Davida Hofbauera nechali scénáristé odstěhovat do Londýna. Souhra okolností ho ale nyní přivedla zpátky ve chvíli, kdy se ze seriálu Modrý kód staly Sestřičky.

„Můj návrat má několik důvodů. Jednak mám rád toho Hofbauera, to bych kecal, kdybych řekl, že to tak není. Pak mám Instagram a tam mi pořád někdo píše, abych se vrátil k Sabině Laurinové, která v seriálu hraje vrchní sestru Mery. A chybělo mi natáčení a lidé, které mám rád,“ vysvětluje Marek Němec.

Jenomže sotva se Marek Němec na obrazovky vrátil, záhy zase zmizel. A tak celá Rubava a netrpěliví diváci hledají Hofbauera. Najde se už dnes, pod sutinami vybuchlého domu. Během tohoto natáčení si Marek Němec skutečně sáhl na dno.

Hrdina je Rašilov

Prach, špína, štiplavý oder filmového dýmu a neskutečné horko. V takových podmínkách jedné horké srpnové neděle totiž natáčení výbuchu vybydleného domu plného bezdomovců probíhalo. Byl to jeden z nejteplejších dní v roce, v černé mikině se proto Marek Němec pořádně zapotil.

„Představte si, že venku zuří pětatřicetistupňová vedra, do toho tady ten prach, kterej je drsnej, ale slunce sem nemůže, to je fajn. Hofbauer chodí prostorem a za ním jde kamera a za kamerou je třeba čtyřicet lidí, kteří na něj hážou suti a vysypávají skla. Jsem průvodce destruktivním světem. Ale já to mám rád. Rád si sáhnu na špínu,“ hledal na natáčení něco pozitivního Němec. Jako hrdina se ale necítí. „Hrdinou dnešního natáčení je rozhodně Saša Rašilov, který přijel rovnou ze svatby svojí dcery,“ prásknul na kolegu Marek Němec.

Sledujte sestřih ze seriálu Sestřičky Modrý kód:

Podívejte se také na další video:

Opuštěné vrakoviště nedaleko Prahy, kde se dramatické scény dnešního dílu natáčely, proměnil štáb seriálu Sestřičky v hotové dílo zkázy. „Zadání bylo udělat atmosféru po výbuchu objektu. Na kouř máme mašiny. Na bázi spalování oleje se vyvíjí kouř, který se rozptyluje po místnosti. Je to bezpečné, všechno je atestované. Herci to dýchají takřka dvanáct hodin denně a nesmí jim nic být,“ popisuje iluzi výbuchu autor speciálních filmařských efektů Vojtěch Chvátil. Poradit si musel i s výrobou makety betonového překladu. „Bylo potřeba vytvořit maketu betonového překladu, která nemůže nikoho zranit. Její výroba zabrala tři dny, je na tom modelářská práce.

Váží to kolem 40 kilo a je z kartonu, z latě a ze sádry,“ prozradil tajemství jednoho z mnoha speciálních efektů, které uvidí diváci seriálu Sestřičky v pondělí ve 20.15 na Primě!


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 15. 4. 2024

Vaše kreativita je na vrcholu, Berani, tak toho využijte. Tento den je ideální pro malování nebo psaní. I když svůj talent považujete za hluboko pod úrovní amatérského, možná budete překvapeni tím, co jste schopni vytvořit. Ignorujte svého přísného vnitřního redaktora a pracujte pro čisté potěšení z tvorby. Výsledky vás potěší.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.