Seriály a filmy

9. června 2017 10:00

Gabriela Gabrielová

Vytvořte s námi Smrtelnou alianci

Tento kanadsko-americký thriller je třetím filmem, který režíroval Peter Hyams a v jehož hlavní roli se objevil Jean-Claude Van Damme. Po snímcích Timecop (1994) a Náhlá smrt (1995) přišli tito dva loni s dalším bonbonkem pro fandy akčních filmů. Smlsnete si v sobotu na Primě.

Na neobydleném ostrově na americko-kanadských hranicích se uprostřed hlubokých lesů přírodní rezervace odehrává boj na život a na smrt.

Bývalý mariňák a nynější správce parku Henry (Tom Everett Scott) je jeden ze dvou lidí, kteří zde žijí. Muž jménem Clay (Orlando Jones) ho sem přijel zabít a pomstít tak smrt svého bratra, rovněž mariňáka, jehož smrt svádí na Henryho. Oba jsou ale postaveni do nečekané situace, když na ostrově ztroskotá malé letadlo převážející nebezpečný náklad – velkou zásilku drog.

Netrvá to dlouho a boss drogového kartelu - excentrický šílenec Xander (Jean-Claude Van Damme) - a jeho kumpáni začínají pátrat po osudu svého zmizelého bílého pokladu. Mrtvoly rozsévají napravo nalevo a rychle se přibližují.

Aby si zachránili holý život, musí se Henry a Clay stát z nepřátel spojenci...

Věděli jste, že…

  • Jean-Claude Van Damme (*18. října 1960) je původem z Belgie. Do školy bojových umění ho zapsal jeho táta, když mu bylo deset let. V šestnácti si přidal balet, který studoval a trénoval dalších pět let. V jednom rozhovoru se nechal slyšet, že „balet je umění, ale zároveň je to jeden z nejobtížnějších sportů na světě. A pokud člověk přežije baletní trénink, přežije všechno.“
  • Jean-Claude neměl ve snímku původně hrát zlosyna. Jeho přeobsazení do role Xandera a vykreslení jeho charakteru jako nevypočitatelného psychopata bylo nápadem režiséra Petera Hyamse. Nutno dodat, že Jean-Claude ho vystihl velmi věrohodně.
  • Natáčelo se v Bulharsku a tvůrci snímku si vystačili s poměrně nízkým rozpočtem - pouhých 5 milionů dolarů.
  • Originální název filmu zní Enemies closer a odkazuje na přísloví Keep your friends close and enemies closer nebo-li Přátele si drž blízko, nepřátele ještě blíž.

Chybička se vloudila…

Na konci filmu, když Henry pronásleduje Xandera , můžete skrze stromy zahlédnout světla projíždějícího auta. Přitom podle scénáře se nacházejí na civilizací nedotčeném ostrově, kde žádná auta nejsou.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 4. 2024

Zadal vám někdo úkol a pak odešel, aniž by vám dal pokyny? Není divu, že se cítíte zmatení a frustrovaní. Pokud neexistuje žádný návod a pokud nikdo jiný neví, o co jde, nemějte výčitky svědomí a nechte to být, dokud nedostanete řádné poučení. Je rozumnější počkat, než to udělat špatně a muset to dělat znovu. Raději bezpečně, než abyste litovali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.