Seriály a filmy

7. května 2018 15:30

Markéta Škorňová

Z vítězství mladého starosty ve Freiburgu nebyli všichni nadšení: Hlava města přišla během oslav o zub

Místo oslav vítězství přišel útok. Čtyřiapadesátiletý občan německého Freiburgu napadl nového starostu města Martina Horna (33). Zřejmě duševně chorému muži se asi nelíbilo, že Horn porazil bývalého starostu Dietera Salomona, který byl ve funkci dlouhých 16 let. Nový starosta si z útoku odnesl zlomený nos i zub, informují německá média.

Německé univerzitní město Freiburg má jedno z věkově nejmladších obyvatelstev v zemi. Není proto divu, že se novým starostou stal teprve třiatřicetiletý Martin Horn.

Ne všem se ale změna zamlouvá. Nejmenovaný čtyřiapadesátiletý muž po zveřejnění výsledků voleb šel za vítězem, který zrovna poskytoval rozhovory místním reportérům, a Horna napadl.

Mladý starosta skončil po útoku v nemocnici se zlomeným nosem a zubem. „Mám zlomený nos a zlomený zub,“ oznámil na svém facebookovém profilu Horn, který se po ošetření vrátil na oslavu k jeho zvolení. Útočník, který je fanouškem bývalého starosty Dietera Salomona, byl krátce po útoku zatčen. Podle německých médií muž zřejmě trpí duševní poruchou.

Salomon prostřednictvím médií prohlásil, že je z útoku v šoku a že svému soupeři přeje rychlé uzdravení.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 2. 2024

Je těžké popřít sílu chemické reakce na jinou osobu. Dnes se pravděpodobně setkáte s někým, nebo jste možná právě potkali někoho, kdo na vás má silný vliv, Berani. Tuto osobu nemůžete dostat z hlavy. Není jasné, zda se jedná o jednorázový flirt, nebo o dlouhodobý románek. Ať už se ukáže, že jde o cokoli, jste nadšeni, že se cítíte tak vzrušení a živí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.