Zákulisí Sběratelů kostí: David Boreanaz nechtěl hrát Boothe

Sběratelé kostí XI (20) - upoutávka

Když David Boreanaz dostal nabídku zahrát si v nově připravovaném seriálu Sběratelé kostí, nejdřív se mu jeho role příliš nepozdávala.

Co uvidíte v úterních Sběratelech kostí?

Kůstka s Boothem pátrají po vrahovi slavného milionáře, který před několika lety zemřel na Aljašce. Mezi podezřelé patří i jeden z jejich kolegů a bude velmi obtížné prokázat jeho nevinu…

Podívejte se na celý díl už ve 20.15 na Prima LOVE.

Do Sběratelů kostí se Angelovi nechtělo

Když se v roce 2004 připravoval první pilot a hlavně námět na nový seriál, jenž by se měl odlišovat od všudypřítomných kriminálek, hlavní tvůrce seriálu Hart Hanson měl trable, koho zaměstná jako hlavní mužskou hvězdu nového seriálu. Jednalo se totiž o rok 2004, kdy byly v módě mladí muži s jemnou tváří. Rok před tím skončil veleúspěšný seriál Dawsonův svět o teenagerech a Buffy, přemožitelka upírů. Mužní muži se zkušenostmi zkrátka nebyli na programu dne.

Naštestí vedoucí televizního studia Dana Walden doporučila Hartovi svalnatého Davida Boreanaze. Ten byl na vrcholu slávy se svým upírem Angelem v seriálu Buffy, přemožitelka upírů (v rámci vzhledu tak silně vyčníval oproti ostatním chlapečkům) a mohl si role vybírat.

Hanson tedy na nic nečekal a roli mu ihned nabídl, ale Boreanaz z ní nebyl zrovna dvakrát nadšený. Získat Davida Boreanaze tak trvalo nad očekávání dlouho. Podle Harta to stálo několik sérií náročných jednání. K rozhodnutí Boreanaze nakonec pomohlo to, že scénář Sběratelů kostí byl opravdu dobrý. Přesvědčovat se ale muselo i tak, David Boreanaz nakonec po několika týdnech jednání podepsal smlouvu, že ztvární detektiva Seela Bootha.

Na casting Sběratelů kostí musela Emily Deschanel

Zatímco po boji s autory se David Boreanaz upsal pro jednu z hlavních rolí, hledala se hlavní představitelka do té doby dost nezvyklé profese. Antropoložka, jež věří zásadně jen na vědu, měla zdárně sekundovat bývalému ostřelovači Boothovi. Emily nakonec zvítězila tím, že se před Boreanazem nebála na rozdíl od ostatních kolegyň.

Podívejte se na 4 rozdíly mezi Kůstkou a Emily Deschanel. Více se dozvíte na Prima LOVE.

Co si Emily Deschanel myslí o mužích? Dala nám pár lekcí...

Sdílejte článek