Závěrečné zúčtování rovnou Mezi náhrobními kameny

Mezi náhrobními kameny - upoutávka

Skvělá noir detektivka, která sází na perfektní psychologii postav a působivé vylíčení prostředí. Nečekejte žádnou akční jízdu. Drsný bývalý detektiv (Liam Neeson) dokáže prostým telefonátem nahnat víc strachu než Arnold samopalem. Budete jím naprosto okouzleni! V sobotu ve 21.35 na Primě.

Matthew (Matt) Scudder je soukromý detektiv, kterého stvořil známý spisovatel a detektivkář Lawrence Block. Matt má za sebou léta policejní praxe, ale také incident, který znamenal konec jeho kariéry. Před osmi lety ve značně podroušeném stavu postřílel gangstery, kteří zabili barmana jeho oblíbeného baru. Jedna z kulek se ovšem odrazila a zabila sedmiletou holčičku, což si Matt nikdy neodpustil a od policie odešel. O osm let později je „čistý“, pravidelně dochází na sezení Anonymních alkoholiků a živí se jako soukromé očko bez licence.

Jen velmi nerad kývne zakázku od drogového dealera Kennyho Krista, kterému únosci zabili ženu, i když jim zaplatil smluvené výkupné. Matt se pouští do pátrání, při kterém mu pomáhá mladý černošský bezdomovec TJ, a zjišťuje, že vůbec nejde o ojedinělý případ. Skupina vrahů, kterým je na stopě, se specializuje na únosy příbuzných vlivných mužů drogového podsvětí. Aktuálně je ve hře život mladé Lucie, dcery narkomanského bosse Jurije Landaua, jejíž předání má proběhnout na hřbitově. V závodě s časem stojí Matt sám proti nebezpečným psychopatickým zločincům a je jasné, že blížící se závěrečné zúčtování bude bojem na život a na smrt.

Věděli jste, že…

  • Podle Blockovy detektivky se soukromým očkem Mattem Scudderem byl natočen ještě thriller Osm milionů způsobů, jak zemřít (1986). V tomto snímku si Matta zahrál Jeff Bridges.
  • Scudder je hlavní postavou celkem 17 románů Lawrence Blocka.
  • Britský herec Dan Stevens musel kvůli roli Kennyho Krista zhubnout skoro 14 kilogramů. A nutno říct, že mu to vůbec neuškodilo.
  • V jedné z posledních scén filmu se na pozadí newyorské scenérie objeví budovy World Trade Center. Ty samozřejmě v době natočení snímku (2014) již nestály, ale jelikož se děj odehrává v roce 1999, režisér je tam nezapomněl zakomponovat.

Režisér snímku Scott Frank sice ve filmovém průmyslu nepatří k neznámým jménům, doteď se ale věnoval spíše psaní scénářů. Mezi náhrobními kameny je jeho teprve druhým režijním počinem, ale vskutku vydařeným.

Film Mezi náhrobními kameny si nenechte ujít v sobotu ve 21.35 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.