Zbrusu nová Julie Lescautová: Rusovlasá vyšetřovatelka opět na stopě zločinu!

Po 22 letech (a už v 97. díle) se na vyšetřování chystá Julie Lescautová. Její příběhy nejsou žádná mýdlová detektivka, ale kvalitní francouzská kriminálka, při níž můžete i vy zapojit své mozkové závity a odhalit pachatele. Ponořte se do případu mrtvé houslistky již tento v pátek na Primě od 20.15.

Svět umělců bývá nemilosrdný. Na vlastní kůži to zažije houslistka Esther, svým okolím považovaná za naději francouzského hudebního nebe. Její život skončí náhle – je zavražděna během zkoušky. Proč se tak stalo? Na scénu nastupuje Julie. Zjišťuje, že Esther nebyla

v orchestru oblíbená. Proč? Přála si kariéru, chtěla něčeho dosáhnout, šla zpříma za svým cílem. Byla důvodem k vraždě závist?

Vyšetřování se ale poněkud zkomplikuje zmizením drahocenných houslí, které patřily zavražděné Esther. Že by se vrah chtěl zmocnit vzácného nástroje a houslistka se mu jen připletla do cesty? A kdo vlastně vraždil? Slavná detektivka má na stole hned tři podezřelé – šéfdirigenta orchestru, Estheřina milence a její spolubydlící Lilu. Vraždil jeden z nich? Nebo někdo zcela jiný?

Zahrála si i Zolovu Nanu

Zatímco se budete těšit na rozluštění záhady, podívejme se na hlavní představitelku Julie Lescautové, rusovlasou herečku, scénáristku a producentku Véronique Genestovou. Výčet profesí ukazuje bohatou kariéru, její začátky ale nebyly nijak růžové. Ačkoliv si odmalička přála studovat herectví a na přijímací zkoušky se připravovala velmi pečlivě, ke svému smutku a k údivu okolí nebyla přijata na hereckou konzervatoř.

Tato zkušenost dívku zdrtila. Naštěstí ne na dlouho. Podržela ji rodina, přátelé a po nějakém čase i režisér Maurice Caseneuve, který si ji vybral do televizního filmu podle románu Emila Zoly. Tehdy bylo Véronique 23 let. Titulní roli kurtizány Nany vystřihla bravurně. Zazářila. Hvězdná kariéra byla nastartována navzdory předchozí nedůvěře akademiků.

Nebyla to ale jen profesní stránka života, která herečce zasadila ránu a životní lekci. Její mládí poznamenala hned dvojnásobná smrt v rodině. O té si řekneme příště.

Dívejte se už tento pátek ve 20.15 na další případ komisařky Lescautové!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 9. 2023

Vaše inspirace a představivost dnes stoupá, Berani. Možná se budete chtít pustit do nějakého uměleckého projektu. Výsledek by vás mohl příjemně překvapit. Vaše intuice je také na vysoké úrovni a vaše porozumění lidem kolem vás se výrazně zvýší. Nebojte se jednat na základě instinktu. Toto je jeden z těch dnů, kdy by měl zvítězit nad racionalitou a logikou.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.