Zemřela královna červené knihovny Rosamunde Pilcher

Britská autorka romantických příběhů, které můžete sledovat od pondělí do pátku na Prima LOVE, zemřela. Bylo jí 94 let.

Autorka komerčně úspěšných zamilovaných příběhů se narodila 22. září v roce 1924 ve Spojeném království. Rosamunde Pilcher se proslavila na začátku osmdesátých let svými příběhy s tematikou lásky, vášně, rodinných a romantických vztahů.

Podle deníku The Guardian byla spisovatelka do poslední chvíle v dobré formě.

"Byla ve skvělé formě až do Vánoc, potom v novém roce onemocněla bronchitidou, ale čekalo se, že se zlepší jako vždy. V neděli v noci ale utrpěla mrtvici a už se neprobrala," cituje deník syna Rosamunde Pilcher.

JAKÉ FILMY OD ROSAMUNDE PILCHER MŮŽETE VIDĚT TENTO TÝDEN?

Mezi její nejslavnější knižní příběhy patří román Hledači mušlí (The Shell Seekers), Pustý dům, Ve znamení Blíženců, Kolotoč, Letní hlasy, Září, Jarní vánice nebo Návrat domů.

Za její celosvětovou slávu může hlavně německá televize ZDF, která začala její romantické příběhy ve velkém natáčet. Jelikož se její příběhy odehrávají v malebné skotské nebo cornwallské krajině, získala televizní společnost v roce 2002 ocenění British Tourism Award za přínos pro turistiku.

Na Prima LOVE ve 20.00 můžete dnes sledovat Rosamunde Pilcher: Tak blízko nebi.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 10. 2023

Dnes by k vám domů mohla přijít řada zajímavých návštěvníků. Alespoň jeden by mohl být z cizí země a někteří by mohli být z oblasti vzdělávání. Můžete očekávat zajímavé rozhovory a možná se dozvíte zajímavá fakta na téma, které je pro vás nové. Mohlo by vás to bavit natolik, že se zítra poohlédnete po knihách na toto téma.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.