Zemřela královna červené knihovny Rosamunde Pilcher

Britská autorka romantických příběhů, které můžete sledovat od pondělí do pátku na Prima LOVE, zemřela. Bylo jí 94 let.

Autorka komerčně úspěšných zamilovaných příběhů se narodila 22. září v roce 1924 ve Spojeném království. Rosamunde Pilcher se proslavila na začátku osmdesátých let svými příběhy s tematikou lásky, vášně, rodinných a romantických vztahů.

Podle deníku The Guardian byla spisovatelka do poslední chvíle v dobré formě.

"Byla ve skvělé formě až do Vánoc, potom v novém roce onemocněla bronchitidou, ale čekalo se, že se zlepší jako vždy. V neděli v noci ale utrpěla mrtvici a už se neprobrala," cituje deník syna Rosamunde Pilcher.

JAKÉ FILMY OD ROSAMUNDE PILCHER MŮŽETE VIDĚT TENTO TÝDEN?

Mezi její nejslavnější knižní příběhy patří román Hledači mušlí (The Shell Seekers), Pustý dům, Ve znamení Blíženců, Kolotoč, Letní hlasy, Září, Jarní vánice nebo Návrat domů.

Za její celosvětovou slávu může hlavně německá televize ZDF, která začala její romantické příběhy ve velkém natáčet. Jelikož se její příběhy odehrávají v malebné skotské nebo cornwallské krajině, získala televizní společnost v roce 2002 ocenění British Tourism Award za přínos pro turistiku.

Na Prima LOVE ve 20.00 můžete dnes sledovat Rosamunde Pilcher: Tak blízko nebi.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 7. 6. 2023

Dnes může být těžké zůstat při zemi, když kolem vás létají všechny informace a v srdci se vám bouří emoce. Snažte se nebrat věci příliš vážně, Berani. To je klíčem k tomu, abyste si dnes zachovali chladnou hlavu. Přistupujte k dnešnímu dni s nadšením a věnujte se jakékoli vyšetřovací práci, kterou je třeba udělat. Z nečekaných zdrojů přicházejí důležité skutečnosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.