Ženy na cestách – Milé překvapení v Tunisu

Když nic moc neočekáváme, býváme mile překvapeni. Takové pocity měly Anife Ismet Vyskočilová Hassan a její kolegyně Míša po návratu z Tunisu. Sledujte 5. díl neobvyklého cestopisného magazínu FTV Prima a CK Exim Tours Ženy na cestách.

Proč se Anife připlete do demonstrace? A kde všude bude hledat Míša bazén? Dívejte se v neděli 3. února v 18 hodin na Prima family.

V Tunisku navštíví cestovatelky několik zajímavých měst. Například přímořské Sousse, které patří k nejvyhledávanějším turistickým destinacím. Jeho stará část byla zařazena na seznam kulturních památek UNESCO. Vyrazí i do Kartága a projdou se zříceninami tohoto bájného města, které bylo díky své strategické poloze místem, kde se prolínaly nejrůznější kultury. Navštíví ale i takzvané modrobílé město, kam často jezdí odpočívat tuniská smetánka.

Přečtěte si exkluzivní deník Míšy Pohádky z Tuniska ZDE

Anife na demostraci

Zážitkem je pro obě cestovatelky návštěva pozůstatků římského kolosea El Jem, které pojme až 30 tisíc diváků a je třetím největším amfiteátrem na území bývalé Římské říše. Koná se tu řada koncertů a jiných akcí. Jeho akustiku Anife hned vyzkouší. Jakou písničku v něm Míše zazpívá? Z tohoto městečka má Anife ještě jeden nezapomenutelný zážitek. Proč se připlete do demonstrace místních obyvatel?

Video, jak se Anife připojila k demonstraci si pusťte ZDE

Nejromantičtější zážitek

Tunisko nejsou jen památky. Anife s Míšou se projedou po pláži na koni, což je pro Míšu nejromantičtější zážitek. Taky se projedou džípem Saharou. Jejich průvodce, trochu poťouchlý muž z kmene Tuaregů, si nejdřív vyslechne řadu poklon, aby pak předvedl, co dokáže s volantem v písečných dunách. Na divokou jízdu, srovnatelnou s jízdou na horské dráze, ani jedna z cestovatelek nikdy nezapomene. Která z nich se bude víc bát?

Hvězdné války

Když už putují pouští, zastaví se Anife s Míšou také v berberské vesnici Matmata, v níž točil některé záběry pro svou ságu Hvězdné války George Lucas. Jak bude dámám chutnat pravý berberský oběd? A proč od něj Míša málem uteče? To a ještě mnohem víc zjistíte v pátém díle cestovatelského magazínu Ženy na cestách.

Dívejte se už tuto neděli na Prima family v 18 hodin.

Zadání SMS soutěže a jména výherců z minulého týdne najdete od neděle 3.února 18.00 ZDE

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.