Seriály a filmy

30. října 2018 13:28

veronika.maskova@iprima.cz

Zřícené letadlo v Indonésii: Záchranáři pátrají po obětech pomocí dronů

Letadlo společnosti Lion Air, které se zřítilo v pondělí brzy ráno, je stále pod hladinou moře. Záchranáři se snaží pomocí dronů a sonarů vypátrat cestující z letadla.

Let JT 610 se zřítil krátce po vzletu z Jakarty se 189 lidmi na palubě. Záchranné akce probíhají už od včerejšího rána, zatím bohužel neúspěšně. Dosud neexistují žádné náznaky toho, že by kdokoliv ze 179 cestujících nebo 10 členů posádky přežil. Doposud se z vraku letadla podařilo vylovit pouze osobní věci cestujících a trosky zničeného stroje.

Letadlo se zřítilo asi 13 minut po vzletu. Velkou záhadou je nejen to, že stroj je téměř nový, ale i to, že den předtím u něj byla nahlášena závada. Záznam letu z Bali do Jakarty den před tragickou nehodou ukázal závadu na měření nadmořské výšky a vzdušné rychlosti. Generální ředitel společnosti Lion Air Edward Sirait v úterý prohlásil, že letadlo bylo opraveno ještě před vzletem.

Prezident Indonésie Joko Widodo vyjádřil na Twitteru velký smutek z toho, co se stalo. Příbuzným obětí vzkazuje, že úřady dělají, co mohou, aby co nejdříve nalezly všechna těla cestujících z letadla.

Nejhorší časy zažívají příbuzní a známí cestujících. V naději stále čekají na dobré zprávy u policejní nemocnice v Jakartě, kam mezitím záchranáři přiváží mrtvá těla, která vyplavilo moře. Lion Air navíc poskytuje příbuzným obětí lety zdarma, aby se dopravili do Jakarty a pomohli identifikovat těla.

Sdílejte článek
Štítky Indonésie

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 2. 2024

Uvolnila se ve vás intenzivní vášeň, Berani. Těžko odoláváte touze vzít svou milovanou osobu a utéct na nějaký opuštěný ostrov. Odpočinek od civilizace by se vám hodil. Ale pokud se na takový ostrov nemůžete dostat, co takhle vytvořit si oázu přímo u sebe doma? Objednejte si jídlo z oblíbené restaurace, přineste si ho domů a užijte si intimní večer se svým partnerem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.