Seriály a filmy

11. dubna 2013 17:40

Markéta Zídková

Zuzana Brzáková: Cesta z Primy na kurz přežití!

Vedoucí hlavního vydání zpravodajství FTV Prima Zuzana Brzáková se vypravila na unikátní výcvik přežití na vojenské základně ve Vyškově.

Čemu byl kurz věnovaný?

Je to kurz přežití, který organizuje každý rok armáda, resp. Ministerstvo obrany, protože novináři často vyrážejí na zahraniční mise, aby informovali diváky i ze světa.

Aby nebyli tak moc ohrožení, tak pro ně ministerstvo připravuje speciální kurzy přežití, aby věděli na co se připravit, když vyjíždí do zahraničí, co je v těch bojových oblastech může potkat, jak se budou cítit v zajetí, co mají dělat a podobně.

Jak takový výcvik probíhá?

Nejobtížnější je se na takový výcvik vůbec dostat, z přihlášených lidi se vybere 16, kteří se akce mohou účastnit po úspěšném absolvování psychotestů a fyzických zkoušek, které byly asi před měsícem.

Těchto 16 lidí odjíždí do Vyškova a my sami ještě nevíme, co přesně se bude dít, víme pouze to, že máme mít kompletní vybavení správného lesáka – spacák, karimatku, termoprádlo, teplé oblečení. Víme jenom to, že budeme rozdělení do skupin a budeme plnit určité úkoly, ale není to tak že to bude šifrovaná, bude to vojenský výcvik se vším všudy.

Vyzkouší si na nás třeba, jak se chováme v zajetí, budou nás přepadávat, budou na nás zkoušet různé vojenské metody, které zkouší na ostřílené vojáky, co míří do Afganistánu – tak to budou zkoušet na nás. My samozřejmě budeme během 7 denního kurzu šanci zvednout bílý praporek a říct „Nemám na to“ a odejít, ale samozřejmě každý chce dojít na závěr a získat certifikát o absolvování kurzu.

Kdo se bude kurzu účastnit s vámi, těšíte se na někoho?

Já se těším úplně na všechny, ale neznám tak nikoho konkrétního. Vím, že tam jsou kolegové z jiných televizí, z rádií, píšící novináři, takže budeme zajímavý průřez mediálním světem.

Myslíte si, že takovou věc uplatníte v praktickém životě?

Ve zpravodajství je myslím riziková každá práce, od asistenta vedoucího vydání po šéfredaktorku, občas jsou ty situace vypjaté a je to náročné. Já doufám, že mě to psychicky zodolní, protože v příručce „co nás čeká“ píší, že si sáhneme na fyzické a psychické dno, že nás třeba nenechají pořádně vyspat, takže budeme podráždění a budou chtít vidět naše reakce v krizových situacích. A to si myslím, že se mi bude hodit do praktického života.

Děkujeme za rozhovor a budeme se těšit na vaši reportáž po návratu z výcviku!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 10. 2023

Dnes by k vám domů mohla přijít řada zajímavých návštěvníků. Alespoň jeden by mohl být z cizí země a někteří by mohli být z oblasti vzdělávání. Můžete očekávat zajímavé rozhovory a možná se dozvíte zajímavá fakta na téma, které je pro vás nové. Mohlo by vás to bavit natolik, že se zítra poohlédnete po knihách na toto téma.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.