Cvičení

9. prosince 2015 04:30

Anna Kopečková

Jak vytvarovat super břišáky? Cvičte prkno!

Cviků zaměřených na břišní svaly je bezpočet. My jsme pro vás vybrali jeden z těch super účinných a zároveň velmi jednoduchých. Bez větších problémů ho zvládne každý.

Prkno neboli plank skvěle posiluje nejen břišní svaly, ale také se řadí mezi komplexní cviky, při nich se zapojuje větší množství svalových skupin.Takže zabijete dvě mouchy jednou ranou :).

Primárně je tedy cvik zaměřený na core (střed těla). Kromě přímého svalu břišního a šikmých svalů břišních se při tomto cviku zapojují i vnitřní svaly trupu. Další svaly, které se zapojují, jsou svaly spodní části zad. Dále to jsou mnohé ramenní svaly, ohybače kyčlí, svaly přední strany stehen. Při některých variantách prkna výrazně posilujete také hýžďové svaly.

Ve videu vám trenérka Veronika ukáže, jak se dají posilovat břišní svaly pomocí cviku "PRKNO" a jaké varianty tohoto cviku existují:

Zdroj: Fithall.cz

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.