Pivo teče proudem a Vojta zve soupeře na přespání. Soupeři ho mají za šílence
Vojta se odvázal - Prostřeno! S31 (60)
Vojtěch Stec Zdroj: FTV Prima
Soutěžící Prostřeno! z Moravskoslezského kraje Zdroj: FTV Prima
Vojtěch Stec při první účasti v Prostřeno! Zdroj: FTV Prima
Paštika z kachních jater, domácí bageta Zdroj: FTV Prima
Staročeská polévka Zdroj: FTV Prima
Kachní stehno, 2 druhy zelí – variace příloh Zdroj: FTV Prima
Domácí frgály Zdroj: FTV Prima
Poslední soutěžní večer patří Vojtovi. Ten byl ke svým soupeřům z Moravskoslezského kraje docela kritický a dozvíme se, proč tomu tak je. Sám si na svém menu dává opravdu záležet. Bude mít nervy na pochodu, což maskuje poněkud svérázným humorem.
Speciální týden s výherci z Moravskoslezského kraje v pátek zakončí svým vařením Vojtěch Stec ze Štáblovic. Od minulé výhry v Prostřeno! u něj doma proběhlo pár změn. Zrekonstruoval dům a za získané peníze postavil nový chodník. Považuje se za workoholika. Kromě práce finančního poradce se věnuje svému sboru, který založil. Jak uvidíte na prima+ a vpodvečer na obrazovce, zpěv bude i součástí zábavy.
Soutěžící Prostřeno! z Moravskoslezského kraje Zdroj: FTV Prima
Jakub Biolek Zdroj: FTV Prima
Plněná parmská šunka se salátkem a bagetkou Zdroj: FTV Prima
Hovězí kližka s bramborovou kaší Zdroj: FTV Prima
Bezlepkový čoko dort Zdroj: FTV Prima
Martina Wardas Zdroj: FTV Prima
Farmářský sýr ve slanině s lehkým salátkem a croissantem z listového těsta Zdroj: FTV Prima
Slepičí vývar s játrovým drobením a nudlemi Zdroj: FTV Prima
Kachní roláda plněná nádivkou, šťouchané brambory s cibulkou, zelný salátek Zdroj: FTV Prima
Křupavé hnízdečko s krémem a ovocem Zdroj: FTV Prima
Veronika Teuer Kolínková Zdroj: FTV Prima
Avokádový spread na toustu s pošírovaným vejcem Zdroj: FTV Prima
Krém z pečeného květáku Zdroj: FTV Prima
Hovězí ossobuco s gremolatou a bramborovou kaší Zdroj: FTV Prima
Čokoládový fondant Zdroj: FTV Prima
Jakub Cahel Zdroj: FTV Prima
Hermelín v medovém pohlazení Zdroj: FTV Prima
Slezská zelňačka Zdroj: FTV Prima
Panenka na grilu, šťouchané brambory, fazolové lusky Zdroj: FTV Prima
Křupavý dezert s mascarpone Zdroj: FTV Prima
Vojtěch Stec Zdroj: FTV Prima
Paštika z kachních jater, domácí bageta Zdroj: FTV Prima
Staročeská polévka Zdroj: FTV Prima
Kachní stehno, 2 druhy zelí – variace příloh Zdroj: FTV Prima
Domácí frgály Zdroj: FTV Prima
Menu staví na poctivé klasice. Bude podávat paštiku z kachních jater, domácí bagetu, staročeskou polévku, kachní stehno, dva druhy zelí a knedlíky a lokše, jako dezert pak domácí frgály. Vše se snaží mít domácí od kopru v polévce po zelí nebo kachní játra v paštice. Všichni uznají, že si toho na sebe nabral opravdu hodně.
Sám hostitel to nazývá tak, že si „sám zadřel třísku do zadku“. Budou i frgály, na které dostal recept od tchyně, a ještě je vylepšil po svém. Hosty přivítá panáčkem slivovice a chlebem se solí. Večeře začíná v přátelském duchu. Vojta má pro hosty neodolatelnou nabídku. Kdyby chtěli, klidně u něj mohou přespat, protože je doma sám. Z toho se všichni nějak vykroutí, ale rádi by se viděli jindy.
Pivo teče proudem a Vojta si s ním neví rady:
Láká hosty na mejdan
Při šmejdění v dětském pokoji najdou psa zavřeného v kleci, což je Veroničina oblíbená část večera. Kubu fascinuje sbírka dioptrických brýlí v ložnici. Zjistí také, že peče dorty. Vojta je rozjařený, trošku už z něj opadl stres. Bagety s paštikou všem chutnají. Martina nemusí paštiky, ale tato jí chutná. Porci nikdo nedojí jen ze strachu, aby měli místo na další chody. Ze staročeské polévky se vyklube kulajda s pošírovaným vejcem. Všichni ocení, že žloutek hezky teče.
Veronice se ve středu vejce nepovedlo, tak má řeči o velkých kusech hub a prý jí nechutná. Vojtu čeká příprava hlavního hřebu večera, tak usadí hosty ke krbu. Ti si od odvázaného hostitele potřebují oddechnout. „To je šílenec, co?“ říká Kuba. Mezitím se Vojta snaží natočit pivo z připraveného soudku. Jenomže mu pivo stříká všemi směry jen ne do sklenice. On se u toho dobře baví. Na scénku se podívejte ve videu v článku. Kachna je nakonec měkká, zelí dobré, jen přílohy se kritizují.
Všichni se shodnou, že si Vojta vzal moc velké sousto. Přes připomínky hostitel odnáší téměř prázdné talíře. Před dezertem se půjde na zábavu. Zazpívá Vojtův sbor a soutěžící se také přidají. Na závěr se podávají frgály, na které je Vojta pyšný. Je znát, že si dal pár skleniček. Opět všechny přemlouvá, ať u něj přespí, že si udělají mejdan a pokecají. „A ty starého překecej. Vždyť on stejně není doma. Ty spíš u babky jsi říkala,“ promluví směrem k Veronice. Kubovi zase připomene, že na něj doma nikdo nečeká. Jestli tohle padne na úrodnou půdu, uvidíte v pátek.
Autor článku
Petra Jaroševská
Petra Jaroševská je redaktorka webu Prima ženy. Jejím hlavním oborem je show televize Prima Prostřeno!
Horoskop vždy po ruce
Zanechte nám váš e-mail a my vám budeme zasílat pravidelný newsletter s vaším horoskopem.
Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů