Po zpěváku Horňákovi holky šílely. Za manželku si vzal fanynku, dnes je soudcem

Pavel Horňák, který 17. května oslavil 57. narozeniny, se v osmdesátých letech proslavil jako dětský zpěvák ve skupině Kroky Františka Janečka. Zdroj: ČTK / Profimedia.cz
Pavel Horňák, který 17. května oslavil 57. narozeniny, se v osmdesátých letech proslavil jako dětský zpěvák ve skupině Kroky Františka Janečka. Stal se hvězdou, dívky po něm šílely, jeho desky se prodávaly po statisících. Nakonec se ale vydal jinou cestou, nutno dodat, že velmi úspěšnou.
Pavel Horňák v osmdesátých letech v československé pop music působil jako zjevení. Svým roztomilým kukučem, bezprostředností a spontánností se stal brzy miláčkem dívek. „Pavla Horňáka přivedl Franta Janeček do Kroků proto, že mně už v té době bylo pětadvacet a Pavlovi patnáct. Potřebovali jsme klučinu, který by oslovoval děvčata, a to Pavel jednoznačně splňoval. Franta to měl strašně dobře vymyšlený,“ prozradil redakci webu Prima Ženy Michal David, který v té době v souboru Kroky Františka Janečka rovněž působil.
Mohlo by vás zajímat: Panická hrůza z Banderovců. Jaroslava Obermaierová tvrdí, že Ukrajinci masakrovali a vraždili ruské děti
Rodiče s ním jezdili na každý koncert
Horňák do slavné skupiny mezi starší kolegy okamžitě zapadl. „V kolektivu byl velmi oblíbený, každý ho měl rád, celá kapela mu fandila. Pavel byl takový slušný, zábavný, bezproblémový klouček, který strašně oživil scénu,“ popsal pro web Prima Ženy Zdeněk Barták, někdejší člen Kroků Františka Janečka a hlavní skladatelský tahoun souboru. Na spolupráci s Horňákem má jen samé hezké vzpomínky. „On byl pro ta děvčata takové koťátko. I proto první píseň, kterou jsme mu napsali, se jmenovala Kotě,“ zavzpomínal Zdeněk Barták.
Vzhledem k tomu, že v době, kdy Horňák s Kroky Františka Janečka účinkoval, ještě nebyl plnoletý, všude ho museli doprovázet rodiče. „To jediné bylo trochu komplikovanější. Tím, že byl ještě pod zákonem, museli za něj všechno řešit a podepisovat. Na každý koncert ho vozili a pak z něj zase odváželi,“ přiblížil hudebník.
Soudce Nejvyššího soudu
Horňákova pěvecká kariéra skončila v roce 1989. „Začal mutovat, změnil se mu hlas. Někomu se to podaří překonat, u něj ten hlas šel o oktávu níž. Natočili jsme s ním ještě jednu desku, ale už to nemělo ten půvab, jaký to mělo na začátku,“ vysvětlil Zdeněk Barták.
Čtěte také: Zpěvák Láďa Kerndl vybudoval z chátrajícího statku luxusní bydlení. Pořádá v něm i svatby
Pavel vystudoval právnickou fakultu, stal se soudcem a ve své profesi to dotáhl hodně daleko. V roce 2019 se stal soudcem Nejvyššího soudu ČR, od 1. srpna 2020 předsedou senátu občanskoprávního a obchodního kolegia Nejvyššího soudu ČR.
Oženil se s největší fanynkou
Štěstí měl v životě i na lásku. „Za manželku si vzal naši velkou, dlouholetou fanynku a má s ní dvě děti. Myslím, že spolu teď žijí v Brně, kde se stal soudcem Nejvyššího soudu,“ uvedl Zdeněk Barták. S manželkou Renatou, kterou si Horňák bral v roce 1991, žijí ve spokojeném vztahu šťastně dodnes. Rok po svatbě se jim narodila dcera Pavlína, o šest let později syn Jan.