Celebrity

5. března 2023 05:00

David Laštovka

Otazníky kolem Arnošta Pátka: Rakovina mu vzala obličej, tělo leželo mezi pomeranči

Originální seriály právě online na prima+

Zpěvák Arnošt Pátek zemřel v pouhých čtyřiapadesáti letech. Umělec, který rozdával radost hlavně před rokem 1989, prožíval bohužel děsivé odcházení. Onemocněl rakovinou, která ho připravila o část obličeje. Zpěvák navíc dožíval bez finančních prostředků. V těchto dnech si připomínáme jeho nedožité 68. narozeniny.

Arnošta Pátka, který v osmdesátých letech patřil k československým pěveckým hvězdám, dva roky před padesátými narozeninami postihly vážné zdravotní problémy. Onemocněl cukrovkou a lékaři mu navíc diagnostikovali zhoubný nádor, kvůli kterému přišel o část obličeje. Rakovina ho připravila o pravé oko, nos, část tváře, krku a polovinu zubů.

Poslední roky života dožíval sám v bytě po své mamince. Je to až k nevíře, ale bývalý idol mnoha fanoušků dožíval v naprosté chudobě. Podle informací redakce Prima Ženy zpěvákův invalidní důchod činil 4 200 korun, což nepokrylo ani nezbytné náklady na bydlení.

Přečtěte si také: Antonín strýček Jedlička po sobě zanechal obrovské jmění. Kolegové ho nesnášeli

Na smrt se vlastně těšil

Nebýt finanční pomoci od syna, svých sester a rovněž hudebního producenta Petra Hanniga, který ho pro šoubyznys objevil, nejspíše by skončil pod mostem. Krutý osud nesl velmi těžce.

„Styděl se za to, jak vypadá, skoro nevycházel, na obličeji nosil roušku. A když jsme se třeba sešli v hospůdce, sedával zády k lidem. Doktoři mu slibovali plastiku, ale už to nestihli. Trpěl obrovskými bolestmi, přestávalo ho bavit žít. Jednou mi řekl, že se na smrt těší,“ prozradil CNN Prima NEWS Hannig, který se s Pátkem vídal až do jeho smrti.

Zemřel ve svém bytě

Boj se zrádnými chorobami vedl zpěvák šest let. Zemřel ve čtyřiapadesáti letech v dubnu 2009. Nalezen byl ve svém bytě. Jeho tělo bylo pokryto slupkami od pomerančů. Proč, to zůstává dodnes záhadou. Spekuluje se o tom, že se tak z posledních sil snažil do těla dostat nějaký cukr. Po rakovině se zpěvákovi totiž cukrovka výrazně zhoršila. Příčinou smrti byl zřejmě hypoglykemický záchvat.

Mohlo by vás zajímat: Václav Sloup trpěl smrtelnou nemocí, kterou odmítal léčit. Krampol mu dal peníze

Arnošt Pátek, jehož rodné jméno bylo Arnošt Piaček, zažil největší slávu v souboru Kroky Františka Janečka, v němž působil jako sólový zpěvák. Mezi jeho největší hit patřila píseň Sny o tygří lady. Stal se hvězdou, fanynky po něm šílely a vydělával na tu dobu velké peníze. Po revoluci zpíval s Jiřím Helekalem, což už na uživení nestačilo, a tak se vrhl do podnikání. Byznys rozjel v oblasti gastronomie a pohostinství, ale žádná velká sláva to nebyla. Byl dvakrát rozvedený a na tomto světě po něm zůstal syn Tomáš.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 14. 4. 2024

Nepatříte k těm, kteří by příliš věřili významu snů, ale možná se vám nedávno zdál sen, jehož předpověď byla tak přesná, že vás téměř děsila. Určitě to bylo podivné. Zapište si vše, co si o něm pamatujete, a pak si o představách promluvte s přítelem. Nebojte se, Berani, váš přítel se vám nebude smát. Je více než pravděpodobné, že se vám dostane výmluvných postřehů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.